Dátum: 16. apríla 2018 Autor: OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnsoti

Demisia ministra vnútra nič nevyrieši. Tomáš Drucker sa svojim rozhodnutím odstúpiť z postu ministra zachoval ako zbabelec a prospechár. Tvrdí to predseda hnutia OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO) Igor Matovič.

„Keď sa vyslovovala dôvera novej vláde, niektorí sme zhliadali k Druckerovi, že možno práve v jeho osobe zažije rezort vnútra posun k lepšiemu. Netrvalo to ani mesiac, a Drucker je z hrušky dolu,“ uviedol Matovič a pokračoval: „Tomáš Drucker sa zachoval ako zbabelec a prospechár. Zbabelec preto, lebo ako minister vnútra mohol kedykoľvek odvolať policajného prezidenta, ale evidentne sa bojí postaviť nitrianskej mafii, ktorá políciu dlhodobo ovláda. A prospechár preto, lebo na najvyššej funkcii v policajnom zbore nechal človeka, ktorý mu zabezpečí beztrestnosť pri vyšetrovaní jeho kšeftov s pozemkami či vilou na Floride a konečný verdikt bude, že skutok sa nestal.“

Podľa Matoviča Tomáš Drucker odstupuje z funkcie ministra, lebo si uvedomuje vážnosť obvinení, ktoré boli minulý týždeň vznesené voči firme jeho manželky. „Drucker veľmi dobre vie, o čom som písal a hovoril. Určite vie aj to, o čom v súvislosti s firmou jeho manželky ešte hovoriť a písať chcem, preto to radšej zobral z kratšej cesty a rozhodol sa odstúpiť,“ dodal Matovič, podľa ktorého je Drucker zaslepený, ak tvrdí, že nevidí dôvod na odvolanie Tibora Gašpara z pozície policajného prezidenta.

Poslanec za OĽANO Gábor Grendel tvrdí, že z vyjadrení Tomáša Druckera okolo odvolania policajného prezidenta Tibora Gašpara sa dalo vopred vytušiť, čo sa stane. „Už pri rekonštrukcii vlády sme hovorili, že pri výbere nového ministra vnútra nebude podstatné, z akého prostredia prichádza, ale aký je jeho vzťah s Robertom Kaliňákom,“ povedal Grendel, podľa ktorého v súčasnosti Slovensko riadia oligarchovia z pozadia politických strán. „Pre týchto oligarchov bola osoba Tibora Gašpara evidentne dôležitejšia, ako osoba Tomáša Druckera. Zdôvodneniu Druckerovej demisie chýbala akákoľvek logika. Do zrekonštruovanej vlády prišiel s tým, že chce uvoľniť napätie. Potom povedal, že napätie sa neuvoľnilo, ale nevidí dôvod, aby odvolal Gašpara, a radšej odstúpil sám,“ vyjadril sa Grendel, podľa ktorého odstúpenie Druckera nič nerieši.

„Celý projekt rekonštrukcie vlády zlyhal. Jediným poctivým riešením politickej krízy sú predčasné voľby,“ uzavrel Gábor Grendel.