Ján Budaj

Minister životného prostredia

147.
Ján Budaj
123 082

Ján Budaj

Minister životného prostredia

123 082

Poslanec NR SR, predseda ZMENA ZDOLA (Bratislava)
67 rokov

Verí, že vytrvalosť v boji za pravdu a spravodlivosť prináša výsledky.

Jeden z vedúcich predstaviteľov nežnej revolúcie. Poslanec NR SR, dlhoročný komunálny poslanec, aktivista a predseda strany ZMENA ZDOLA, ktorý predstavuje kontinuitu v zápase o slušné a demokratické Slovensko. V uplynulom volebnom období patril medzi najaktívnejších poslancov. Prišiel na zrušenie Mečiarových amnestií.

Prečo ste sa rozhodli kandidovať? “Zrušenie Mečiarových amnestií aj zastavenie odlesňovania krajiny prinesú ovocie až vtedy, ak sa nám podarí vytvoriť vládu, ktorej členovia nebudú kšeftári s drevom, ani mafiáni. Štát aj justícia musia dostať šancu zbaviť sa štátnych úradníkov, prokurátorov a sudcov, čo sú na strane kriminálnikov. O takéto Slovensko chcem zabojovať.”

Odpočet: Prišiel som s iniciatívou, ktorej nikto nedával šancu – zrušiť Mečiarove amnestie. Vďaka podpore nášho klubu, kampani a masívnej podpore verejnosti sa nám podarilo zvíťaziť. Zrušenie amnestií chrániacich politikov éry mečiarizmu bolo najväčším úspechom celej parlamentnej opozície. Zmenou zlého zákona sa mi podarilo zmierniť ubúdanie lesov, súčasne znížiť cenu energií.”

Videovizitka