MUDr. Marek Krajčí

Poslanec NR SR

143.
MUDr. Marek Krajčí
35 515

MUDr. Marek Krajčí

Poslanec NR SR

35 515

Poslanec NR SR, detský kardiológ (Bratislava)
45 rokov

Lekár, ktorý zlepšuje zdravotníctvo.

Nezištne pomáha a spája ľudí dobrej vôle. Detský kardiológ, poslanec NR SR, podpredseda Výboru NR SR pre zdravotníctvo a tieňový minister zdravotníctva hnutia OĽANO. Pôsobí vo viacerých charitatívnych organizáciách a vďaka jeho snahe môžu charitatívne organizácie distribuovať ľuďom v núdzi potraviny tesne po dátume minimálnej trvanlivosti. Držiteľ najvyššieho samosprávneho vyznamenania za nezištnú a účinnú pomoc ľuďom v núdzi.

Prečo ste sa rozhodli kandidovať? “Trápi ma zlý stav nášho zdravotníctva, hoci v ňom pracuje veľké množstvo poctivých a profesne zdatných ľudí. Chcem, aby peniaze, ktoré idú do zdravotníctva, boli efektívne použité na kvalitnú zdravotnú starostlivosť a nestrácali sa vo vreckách tých, ktorí sa chcú na zdravotníctve priživiť.“

Odpočet: “V parlamente som odborne a úspešne hájil Vaše záujmy, navrhoval dobré riešenia a odhaľoval korupciu. Keď vláda zdvihla ceny liekov pre ťažko chorých pacientov, som vybojoval, aby ceny opäť klesli späť na pôvodnú úroveň. Mám pripravenú komplexnú reformu zdravotníctva, vďaka ktorej budeme môcť kvalitnejšie a dlhšie žiť. Verím, že rodiny, starí, chorí a núdzni už nikdy nebudú na vedľajšej koľaji.”

Videovizitka