27. výročie vzniku Slovenskej republiky.

Deň, kedy si pripomíname vznik Slovenskej republiky, je každý rok dôvodom bilancovania nášho spoločného úsilia pri budovaní štátu. Tento rok stojíme pred výzvou zastaviť jeho krízu, ktorú naplno odhalilo obdobie tejto vlády, v ktorom sa udiala vražda novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice.
Dnes vieme, že tu máme strany, ktoré vytvorili a ochraňovali kriminálnu sieť vzťahov, slúžiacu na okrádanie štátu a na zakrývanie tejto kriminality. Toto poznanie mobilizuje demokratov a malo by byť výzvou pre každého občania Slovenskej republiky.
 
Strany zneužívajúce parlament a Vládu SR sa u nás stali takou zásadnou prekážkou rozvoja, že nadchádzajúce voľby sa musia stať historickou križovatkou. V nich máme šancu zastaviť systém zneužívania štátu. Šancu, ktorá sa nebude opakovať. Potrebujeme preto opäť vzájomnú solidaritu a spoluprácu všetkých slušných ľudí. Spoločne dokážeme odmietnuť všetky ohrozenia štátu – tie, ktoré spôsobuje organizovaný zločin, čo prenikol cez skorumpované strany do vnútra štátu – aj tie, ktoré predstavujú extrémistické strany, čo zneužívajú strach a hnev občanov.
 
Po 27 rokoch vlastného štátu máme na čo byť hrdí. Slovenská republika má perspektívu, aj medzinárodné renomé. Spojme sa, aby sme čelili výzvam nového desaťročia 21. storočia. 
 
Chceme Slovensko, kde budú talent a pracovitosť odmenené a zločin potrestaný. Štát slúžiaci na prvom mieste obyčajným, slušným ľuďom. V takéto Slovensko veríme a s touto víziou vstupujeme do roku 2020.

Náš plán

Máme viac ako 900
riešení pre Slovensko!

Program