Reálne výsledky hnutia Slovensko

Prvýkrát v histórií vláda myslela na ľudí a nie na svoj prospech. Pre všetkých, ktorí desaťročia brali politiku ako šancu na zbohatnutie, to je niečo nepredstavitelné a robia všetko preto, aby sa vrátili staré poriadky. Na jednej strane vás presviedčajú, že Vám vláda nepomohla, na druhej strane kričia, že strašne zadĺžila Slovensko. Ani jedno nie je pravdou. Pravda je, že sme rekordne pomáhali, zodpovedne hospodárili a najväčšie krízy v histórii Slovenska sme spolu s Vami zvládli v porovnaní s okolitými krajinami úspešne.

1. Udržali sme zamestnanosť v čase koronakrízy

Vďaka dotácii pre zamestnávateľov, státisíce zamestnancov dostávalo výplatu aj keď pre zastavenie svetového obchodu ich zamestnávatelia nemali odbyt a museli by ich prepustiť. Celkovo 2,93 miliardy Eur zabezpečilo, že o prácu prišlo minimum ľudí.

2. Počas pandémie sme zabránili kolapsu nemocníc

Pandémia ukázala, aký krehký máme systém zdravotnej starostlivosti – pár tisíc hospitalizovaných pacientov na Covid 19 by totálne zaplnilo kapacitu nemocníc. Hrozil katastrofický scenár, že pre dalších chorých by nebolo miesto. Preto sme robili všetko preto, aby sa infekcia nešírila. Lockdowny, testovania boli s jediným zámerom – zabránit kolapsu nemocníc. Túto snahu vlády tvrdo sabotovali politici, ktorým išlo o ich vlastný prospech bez ohľadu na zdravie a životy občanov. V ochrane životov a zdravia sme robili rovnaké opatrenia ako okolité krajiny a v počte mŕtvych na počet obyvateľov sme skončili lepšie ako susedné Česko a Maďarsko.

3. Boli sme zodpovedným hospodárom

Deficit verejných financií v roku 2022 dosiahol iba 2,04 %. V histórii SR boli iba 3 roky, kedy sme dosiahli deficit nižší ako v roku 2022. V čase najväcších kríz a masívnej pomoci ľudom sme mali štvrtý najnižší deficit v 30-ročnej histórii Slovenska. A zároven vláda hospodárila lepšie, ako bol priemer krajín eurozóny. To nedokázala žiadna vláda pred nami počas celej existencie Slovenskej republiky.
Vynikajúci výsledok.

4. Mysleli sme na dôchodcov ako žiadna vláda predtým

Na pomoc dôchodcom (mimo riadnych dôchodkov) sme len v tomto roku vyčlenili 13-násobne viac ako vlády Fica a Pellegriniho. V minulom 10-násobne viac.

5. Pomohli sme rodinám

Boli sme prorodinnou vládou, ktorá podporila rodičov starajúcich sa o deti. Podporu na dieta sme zvýšili o 320% !!! Daňový bonus sme zvýšili na 140 Eur a na každé dieťa sme rodičom zvýšili prídavok na 60 Eur mesačne, čím dostala rodina mesačne až 200 eur na dieťa.

6. Rozviazali sme ruky polícii

Korupcia okrádala naše deti o budúcnosť a nás všetkých o lepšiu prítomnosť. Predchádzajúce vlády HZDS, SNS, Smeru a Hlasu okradli všetkých občanov o desiatky miliárd eur. Preto sme rozviazali ruky polícií, aby každý, kto kradol dostal spravodlivý trest bez ohľadu na jeho majetok, známosti, politickú príslušnost alebo spoločenské postavenie. Desiatky odsúdených a obžalovaných svedčí o tom, že organizovaná mafia ukradla Slovensko občanom, a tunelovala ho na svoj osobný prospech.

7. Sme zodpovedným partnerom pre našich zahranicných spojencov a plníme si voči nim svoje záväzky

Európska únia a Severoatlantická aliancia sú zárukou bezpečia a prosperity našich občanov. O tom, že vystúpenie z Európskej únie neprináša žiadne výhody svedčí vystúpenie Veľkej Británie, ktorá odvtedy zápasí s vážnymi ekonomickými problémami. Partneri sa na nás mohli vždy spoľahnúť.

8. V čase energetickej krízy sme zabezpečili stabilnú cenu energií

V čase energetickej krízy sme tlakom na elektrárne zastabilizovali cenu energií až do roku 2027. Preto slovenské domácnosti ušetrili len v tomto roku 3 tisíc Eur v priemere.

9. Sme jedinou zárukou, že mafia sa nevráti spät

Organizovaná mafia, ktorá ukradla Slovensko občanom sa ho všetkými prostriedkami snaží znova získať
naspäť. Za 12 rokov rozkradla 30 miliárd Eur a chce v tom pokračovať.

10. Sme zárukou, že 200 Eur na dieťa sa bude rodičom vyplácať aj po roku 2024

Podľa zákona bude bonus na dieťa 140 Eur vyplácaný iba do konca roku 2024. Návrh zákona o predlžení natrvalo poslanci Hlasu, Smeru, Republiky, Demokratov a SaS zmietli zo stola. My ho presadíme.

11. Nestoja za nami žiadni oligarchovia

Ostatné politické strany fungujú na peniazoch, ktoré zarobili vlastnou hlavou a tajomnými pôžickami od rôznych sponzorov. Logicky potom obhajujú ich záujmy. Hnutie OLANO a PRIATELIA neslúži žiadnym oligarchom a jediný záujem, ktorý obhajujeme je záujem občanov. Práve preto ostatným tak koleme oči a chcú nás zničiť.

12. Nikomu nedovolíme kradnúť

Vytrvalo bránime nezávislosť orgánov činných v trestnom konaní – aby sme si boli pred zákonom rovní a každý kto spácha nejaký zločin vedel, že ho postihne spravodlivý trest.