Ako Druckerovci zarobili vlastnou hlavou 1,4 milióna eur

Predseda hnutia OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO) Igor Matovič upozornil na podozrivú ekonomickú činnosť manželky ministra vnútra Tomáša Druckera. Jej firma podľa Centrálneho registra zmlúv nakúpila lukratívne pozemky s reálnou hodnotou 1,5 milióna eur len za 120-tisíc.

Manželka Tomáša Druckera Lucia si založila firmu Logaro s.r.o. krátko po parlamentných voľbách v roku 2016, keď bolo jasné, že jej manžel bude novým ministrom zdravotníctva. „Táto firma zrazu nakúpila pozemky v katastrálnom území Trnava a Špačince s celkovou výmerou 34 709 metrov štvorcových za 120-tisíc eur. Tieto pozemky však majú aj pri konzervatívnom odhade celkovú hodnotu jeden a pol milióna eur. Pýtame sa pána ministra Tomáša Druckera, ako sa jeho manželke podaril takýto zázrak?,“ uviedol Matovič, podľa ktorého takáto ekonomická činnosť náramne pripomína korupciu.

Podľa Matoviča zrejme stojí za extra výhodným obchodom pre Druckerovej firmu dlhodobý obchodný vzťah medzi Druckerom a firmou REMPO s.r.o., ktorej konateľmi sú manželia Dvoreckí. „Táto firma v časoch, keď bol Drucker generálnym manažérom Slovenskej pošty od nej získavala lukratívne zákazky za milióny eur a množstvo zmlúv s Rempom Drucker odmietol zverejniť. Pán Drucker, dĺžite nám odpovede. Je to jasný úkaz toho, ako sa kamarátovi dohadzujú zákazky. Máme tento lukratívny obchod brať ako vďaku ministrovi Druckerovi za to, že manželom Dvoreckým dohadzoval také štedré zákazky?,“ pýta sa I. Matovič, podľa ktorého sa firme REMPO s.r.o. rovnako darilo aj pri ministrovaní predstaviteľov Smeru Kaliňákovi, Počiatkovi a Glváčovi.

Ako ďalej uviedol Matovič, podobných obchodov mohla firma Logaro urobiť viac. „Pýtam sa pána Druckera, či existuje viac obchodov, ktoré uzavrela firma Logaro s 90-percentnou zľavou. Prečo Tomáš Drucker neoznámil konflikt záujmov hneď na začiatku, v tom čase, keď sa uzatvárala zmluva. Dnes všetci voláme po odvolaní policajného prezidenta Tibora Gašpara, no po dnešných odhaleniach by sa mal spolu s ním porúčať aj Tomáš Drucker. Po dnešku nebude stačiť len to, že urobí striešku z obočia, zahrá sa na neviniatko a označí ma za blázna. Musí odpovedať a vysvetliť podozrivé obchody firmy jeho manželky, ktoré náramne pripomínajú korupciu,“ vyjadril sa Matovič s tým, že Drucker nemôže pôsobiť na poste ministra vnútra, pretože po podozreniach, ktoré vyplývajú zo spomínaných obchodov by sa mala NAKA zamerať práve na neho. „Nikto nepredá niečo, čo má reálnu hodnotu jeden a pol milióna eur za 120-tisíc eur,“ zdôraznil Matovič.

Súvisiace linky:

Náš plán

Máme viac ako 900
riešení pre Slovensko!

Program