Ako Fico všetkých s babičkou oklamal

Líder hnutia OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO-NOVA) Igor Matovič reagoval na včerajšie obvinenie predsedu vlády Roberta Fica, ktoré súviselo s použitím ilustračnej fotky, na ktorej bola staršia pani.
“Použili sme tento obrázok viackrát a vždy išlo len o ilustračný obrázok. Nikdy som netvrdil, že táto pani dostala o 100 percent vyššiu faktúru, čiže Fico klamal. Dnes som volal so synom tejto pani a ospravedlnil som sa rodine, ak sa jej to dotklo, nemám s tým najmenší problém. Syn mi však s hrôzou hovoril, že nechápe ako Fico mohol jeho mamu takto zneužiť. Povedal mi, že nechce nikoho žalovať, že chápe, že nešlo o zámer a agentúra jednoducho vybrala fotku na internete.”
Matovič dodal, že sa pýtal na prípadné ďalšie použitie fotografie a syn mu potvrdil, že rodina povoľuje jej použitie. „Hoci syn sa o politiku nezaujíma, vie o tom, Ficova vláda spôsobila Slovákom problémy a dnes drží Slovensku palce.“
“Fico sa prejavil ako cynická hyena, ktorý ma obvinil, že si dovolím zneužívať mŕtvu ženu. Volal kvôli tomu dokonca českému premiérovi Sobotkovi, lebo vraj to je medzinárodný škandál. Skutočnosť je taká, že pozostalí nemajú nič proti použitiu fotografie. Pýtam sa akú ďalšiu výhovorku si vymyslí, aby sa nemusel vlastného odvolávania zúčastniť. Vyzývam ho nech prestane zneužívať policajné orgány, prokuratúru a SIS proti tým, ktorí mu v opozícií nastavujú zrkadlo. Fico kryje podvod s cenami energií na milióne domácností a odmieta vyvodiť zodpovednosť,“ dodal I. Matovič.

Náš plán

Máme viac ako 900
riešení pre Slovensko!

Program