Aliancia stredoškolákov sa intenzívne hlási o slovo, priestor jej dali poslanci Žarnay a Sopko

Poslanci za hnutie OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO-NOVA) Oto Žarnay a Miroslav Sopko dali na parlamentnej pôde priestor Aliancii stredoškolákov. Tá sa snaží intenzívne oslovovať politické strany i ministerstvo školstva pri návrhoch na zmeny zákona o štátnej správe v školstve a školskej samospráve. Aliancia stredoškolákov pripravila desať funkčných návrhov, ktoré predstaví po svojom pondelkovom kongrese.

“Ako pedagógovia oceňujeme intenzívny záujem mladej nastupujúcej generácie nielen o spoločenské dianie, ale najmä za ich zaangažovanosť veci meniť,” poznamenal Oto Žarnay.

“Práve z našej profesionálnej zodpovednosti ako pedagógov a dnes aj poslancov NR SR chceme poskytnúť mladým ľuďom priestor, aby mohli odprezentovať svoje návrhy a požiadavky. Potešiteľné je, že tí, ktorých sa zmena dotýka, študenti, nečakajú, kým im niekto niečo prikáže či zakáže, ale sami prevzali iniciatívu. Chceme, aby hlas študentov nezanikol v dave. Chceme, aby boli plnoprávnou súčasťou spoločenských zmien, pretože tie sa ich plne dotýkajú.”

Miroslav Sopko sa poďakoval mladým ľuďom z aliancie za ich aktívny prístup v snahe zlepšiť celkový proces vzdelávania na Slovensku. „Dnes opäť raz dokázali verejnosti, že už nie sú deti a že ich názor, ktorý dokážu jasne formulovať, musí byť vypočutý. Je nevyhnutné, aby si celá spoločnosť uvedomila, že investícia do vzdelávania je investíciou do budúcnosti tejto krajiny. Budem sa snažiť, aby sa do popredia dostali práve takéto pozitívne témy a nešírila sa v spoločnosti len beznádej a dezilúzia. Slovensko potrebuje reformu vzdelávania. Mali by sme povedať jednoznačné áno, hľadať spôsoby ako sa to dá a nie dôvody, prečo sa to nedá. Pretože potom nás čakajú neisté až desivé časy,“ tvrdí M. Sopko.

Predseda Aliancie stredoškolákov Branislav Gigac doplnil, že ich návrhy predstavujú konkrétne zmeny, ktoré žiakom na Slovensku nepochybne pomôžu. “Máme za to, že názory stredoškolákov nemôžu byť odsúvané, ale treba nám vytvárať priestor, aby sme boli aktívni. Toto je aj naša krajina, v ktorej chceme zostať a študovať.” Gigaca sprevádzali na tlačovom brífingu aj ďalší študenti.

Náš plán

Máme viac ako 900
riešení pre Slovensko!

Program