Bábkový premiér Pellegrini oddojčil Kočnera na vlastných prsiach. Napriek tomu ho jeho prisluhovači podržali

Peter Pellegrini bude po dnešnom hlasovaní o vyslovení nedôvery jeho vláde naďalej bábkou, ktorej vyhovuje mafia v najvyšších štátnych funkciách. Pellegrini, ktorý „oddojčil Kočnera na svojich prsiach“, sa namiesto spravodlivosti rozhodol chrániť mafiu, tvrdí predseda hnutia OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO) Igor Matovič.

Ako uviedol líder OĽANO Igor Matovič, aj po dnešnom hlasovaní máme za premiéra človeka, ktorému vôbec nevadí, že zlyhal v kľúčovej situácii. „Máme za premiéra človeka, ktorý doslova oddojčil Mariána Kočnera na svojich prsiach. Pellegrini si roky zakrýval oči len preto, aby nevidel, ako Robert Fico a Robert Kaliňák vydávajú orgány činné v trestnom konaní do rúk mafie, vďaka čomu si mohol Kočner beztrestne dávať lustrovať nepohodlných novinárov, sudcov a prokurátorov v policajných databázach, a zadávať informácie vrahom, aby vraždili ľudí, ktorí mu išli po krku,“ vyjadril sa Matovič s tým, že Pellegrini zlyhal na križovatke svojich vlastných dejín a rozhodol sa namiesto ochrany spravodlivosti slúžiť mafii, tak ako jej slúži už dlhé roky.

Matovič vyjadril sklamanie aj nad tým, že Pellegrini účelovo zostrihal video z rozpravy k jeho odvolávaniu a na sociálnej sieti propagoval iba časť, v ktorej Matovič hovorí, že za svoje stretnutie s Kočnerom sa nikdy neospravedlní. „Mrzí ma, že máme premiéra, ktorý účelovo manipuluje s faktami. Ja som si s Kočnerom nedohadoval biznis, ani som si u neho neobjednával vraždy. Nahrávku môjho rozhovoru s Kočnerom má podľa mojich informácií Smer už od roku 2012, a to priamo od Kočnera. Nič, čo by mohli proti mne použiť, na nej však nie je, a preto ju doteraz nevytiahli. Pellegrini však tohto človeka stvoril a roky ho kryl, vďaka čomu si Kočner pokojne objednal vraždu novinára, prokurátorov a opozičného politika Daniela Lipšica,“ uviedol Matovič s tým, že ani pri dnešnom hlasovaní sa neobjavilo svedomie u poslancov Mosta-Híd a SNS, a to ani napriek tomu, že vládna koalícia už oficiálne nemá väčšinu poslancov v parlamente. „Hlasovanie o dôvere vláde bolo zároveň prvým hlasovaním, pri ktorom sa ukázalo, že koalícia funguje na báze kúpených poslancov,“ povedal.

Predseda OĽANO sa zároveň kriticky vyjadril k časti opozície, konkrétne k poslancom strán PS, Spolu, KDH a Za ľudí, ktorí v rozprave pri odvolávaní premiéra nevystúpili ani raz. „Na jednej strane často hovoria o tom, ako treba bojovať proti mafii a ako ju treba poraziť, ale vtedy, keď sa postavíme mafii priamo zoči-voči, či už pred ministerstvom spravodlivosti alebo tu v parlamente, vtedy nás nechajú v štychu. Ak si budeme aj naďalej užívať egotrip jednotlivých lídrov politických strán, a keď bude treba priložiť ruku k dielu, ostaneme v tom sami, tak ma to naozaj úprimne mrzí,“ vyjadril sa Matovič a dodal, že najmä v takýchto situáciách je potrebné ťahať za jeden povraz.

Náš plán

Máme viac ako 900
riešení pre Slovensko!

Program