Biele vrany: Fico zneužil inštitút premiéra, pohŕda zákonmi a právom, vracia Slovensko pred rok 1998

Jednotka kandidátky hnutia OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽaNO – NOVA) Veronika Remišová spolu s Bielymi vranami Jánom Mičovským, Alanom Suchánkom a protikorupčnými aktivistami z kandidátky hnutia Vierou Dubačovou a Jánom Maroszom reagovali na výzvu premiéra Roberta Fica.

Poslanec Ján Mičovský poukázal na to, že to bol „práve Robert Fico a jeho systémová korupcia, ktorá vytvorila Biele vrany. Premiér sa však mýli ak si myslí, že zastraší všetkých čestných ľudí.“ Počas svojho pôsobenia v klube OĽaNO mal Mičovský možnosť spoznať Igora Matoviča a aj preto má k nemu plnú dôveru. Poslanec dodal, že Biele vrany v boji za spravodlivé Slovensko obetovali veľa, mnohokrát nielen svoju prácu, ale aj zdravie. Predseda vlády však naopak svojim konaním dopustil, že Slovensko a jeho občania sú okrádaní a prichádzajú o možnosť kvalitnejšieho života.

Kandidát, ktorý odhalil kauzu CT, Alan Suchánek zdôraznil, že Fico má skreslený pohľad za to, čo je verejný záujem. Skutočný verejný záujem je fungujúce školstvo a zdravotníctvo, súdnictvo a úrady. „Fico zlyhal ako premiér. Namiesto toho, aby riešil nefungujúci štát, Fico zhromažďuje rôzne dôkazy proti kritikom jeho vlády a následne ich zverejňuje protiprávnym spôsobom.“

Podľa V. Dubačovej premiér ohrozuje svojim konaním demokraciu na Slovensku, tým, že v priamom prenose porušuje zákon s zneužíva tajné informácie, ku ktorým sa legálne nemá ako dostať. „Fico dlhodobo zastrašuje ľudí, ktorí poukazujú na rozkrádanie krajiny, šíri strach a nenávisť. Vracia nás pred rok 1998. Odmietame takéto praktiky ohrozujúce právny štát.“

Protikorupčný aktivista Ján Marozs poukázal na to, že dnes vďaka Ficovi všetci žijeme v jednom korupčnom bahne, no máme veľkú moc to zmeniť to už 5. marca. “Nie všetci politici sú rovnakí.”

Fico sa tvári, že tajné dokumenty šíri v mene verejného záujmu. Veronika Remišová sa však predsedu vlády pýta, kde bol Fico v prípade kauzy ministra Pavlisa? Kde bo Fico v prípade predraženej kompy? A kde pri v dotácii pre vysoké školy sponzorov strany Smer? Remišová zdôraznila, že pri svojich zisteniach používa výhradne verejné dokumenty, nikdy nie tajné dokumenty, ktoré by získala nezákonnou cestou. Remišová vyzvala premiéra aby konal a vyšetril kauzu Kompa. „Je zvláštne, že trestnému konaniu čelím ja za odhalenie kauzy a nie ľudia, ktorí v kauzách vystupujú ako ľudia okrádajúci Slovensko. Preto premiéra vo verejnem zaujme vyzývam: Ak Vám zaleží na verejnom zaujme, začnite konať. Zoznam káuz je dlhý.”

Náš plán

Máme viac ako 900
riešení pre Slovensko!

Program