Bojkot poslanca Matoviča považujem za varovanie: Odmietnime návrat násilia a nezákonností v politike

Poslanec za hnutie OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO-NOVA) Ján Budaj vyhlásil, že rozhodnutie Igora Matoviča rešpektuje a chápe.

Pripomenul, že aj voči nemu uplatňovala moc nevyberané spôsoby prenasledovania a zastrašovania: Prenasledovali ho tajné služby v dobe, kedy sa volali ŠtB, neskôr pod názvom FBIS, a ešte neskôr pod názvom SIS. Výhražné listy dostával a dostáva aj v týchto mesiacoch a dňoch. Z parlamentu ale neodíde.

Chápe situáciu Igora Matoviča a jeho rodiny. Poukázal na to, že I. Matovič sa stal štvancom koalície, pričom sa politické strany v NR SR tvária, akoby sa ich to netýkalo: „Všetci sa v týchto dňoch Matovičovho ostrakizovania musíme stať jeho obrancami.“

Jeho bojkot je prvým takýmto protestom a J. Budaj ho berie ako krajnú formu poslaneckého protestu, ktorým I. Matovič neustupuje zastrašovaniu, ale vyzýva ku ofenzíve demokratov proti porušovaniu zákonov.

Ján Budaj zdôraznil, že porušovanie zákonov sa už deje aj na pôde NR SR, pričom pripomenul kauzu riaditeľa Guspana, ktorý nariadil porušovanie listového tajomstva a napriek tomu nestojí pred súdom, ale naďalej riadi kanceláriu NR SR.

Budaj ohlásil iniciatívu voči politikom opozície, kde chce hľadať spoločný postup, napr. aj smerom k inštitúciám EÚ na ochranu ľudských práv, ako aj smerom k európskym politickým stranám, ktorých súčasťou sú na pôde Európskeho parlamentu aj viaceré strany koalície. „Nedovoľme návrat násilia v slovenskej politike!“ uzatvára Ján Budaj.

Náš plán

Máme viac ako 900
riešení pre Slovensko!

Program