Chcú ukradnúť Letisko Piešťany?

Predseda Výboru pre verejnú správu a regionálny rozvoj Boris Kollár spolu s poslancom za hnutie OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO-NOVA) Jozefom Viskupičom iniciovali poslanecký prieskum v spoločnosti Letisko Piešťany, a.s. a na Úrade Trnavského samosprávneho kraja. V piatok 25. novembra 2016 o 12.30 h B. Kollár a J. Viskupič spolu s ďalšími odborníkmi preskúmajú hospodárenie Letiska Piešťany.

Zámerom J. Viskupiča je „pýtať sa priamo na mieste na hospodárenie letiska a budeme žiadať odpoved na otázku: Prečo doviedli letisko do krachu. Keď štát dokáže zachraňovať súkromné „váhostavy“, tak by mal rovnakým spôsobom pristupovať k štátnemu majetku. Výsledkom vedenia je jeho likvidácia.”

Máme vážne podozrenie, že sa tuneluje podnik, ktorý nevlastní len TTSK, ale aj štát – Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja s 20% a Mesto Piešťany tiež s 20%. Spustila sa veľká lavína odporu proti likvidácii letiska, petíciu už podpísalo viac ako 3000 ľudí. Poslanecký prieskum je jediná možnosť opozičných poslancov, ako bojovať proti likvidácii,“ myslí si B. Kollár.

Poslanecký prieskum bude o 15.00 h pokračovať aj v sídle vyššieho územného celku v Trnave, pretože trnavský župan Tibor Mikuš je zároveň šéfom predstavenstva Letiska Piešťany, a.s.

Opoziční poslanci sa budú snažiť, aby Valné zhromaždenie 29. novembra 2016 nerokovalo o likvidácii letiska, ale o jeho záchrane, o tom, ako by mohlo letisko prosperovať a prinášať benefity pre región Piešťany.

Náš plán

Máme viac ako 900
riešení pre Slovensko!

Program