Chemes a Nexis sa posunuli k dlhodobej dohode o budúcnosti spolupráce v Humennom

Predseda Výboru NR SR pre hospodárske záležitosti Peter Kremský (OĽANO) sa včera a dnes ako mediátor opäť zúčastnil rokovaní medzi spoločnosťami Chemes a Nexis Fibers v Humennom.

Na rokovaniach zhodnotili plnenie zmluvy o dodávkach energií, uzavretej v máji tohto roka a dohodli postup pri uzavretí dlhodobej zmluvy medzi spoločnosťami. Jej súčasťou by malo byť osamostatnenie firmy Nexis Fibers od dodávok neregulovaných energií a odkúpenie časti pozemkov v parku.

„Ďakujem obom stranám za konštruktívny a vecný prístup k rokovaniam. Dôkazom toho je aj to, že netrvali dlhé hodiny až do noci ako v máji, ale spolu len asi tri hodiny,“ zhodnotil Peter Kremský. Podľa jeho slov sa na rokovaniach stanovili termíny na doručenie niektorých dokumentov, návrhov a technických rokovaní, ktoré budú viesť k príprave dlhodobej zmluvy.

Výsledkom by malo byť zvýšenie investícií, rozšírenie výroby a aj nárast počtu pracovných miest vo výrobcovi umelých vlákien Nexis Fibers, ktorý v Humennom v súčasnosti zamestnáva zhruba 400 ľudí. Predseda hospodárskeho výboru bude rokovania ďalej sledovať a podporovať dlhodobé vyriešenie sporu.

Poslanec NR SR Tomáš Šudík (OĽANO), ktorý je aj poslancom mestského zastupiteľstva v Humennom hovorí, že mesto podporuje zvyšovanie výroby a počtu pracovných miest v priemyselnom parku Chemes aj v susednom mestskom parku Gutmanovo. „Pracovných miest v Humennom stále nie je dosť, takže budeme radi, keď sa tento spor vyrieši, aby nehrozilo opätovné zastavenie výroby a prepúšťanie,“ uzavrel Tomáš Šudík.

Náš plán

Máme viac ako 900
riešení pre Slovensko!

Program