Cirkevné organizácie platia 8-násobne viac za elektrinu. Vašečka inicioval rokovanie s ministerstvom hospodárstva

Cirkevné organizácie platia 8-násobne viac za elektrinu. Vašečka inicioval rokovanie s ministerstvom hospodárstva
Cirkevné organizácie, ktoré sa okrem iného venujú aj charitatívnej alebo inej spoločensky osožnej činnosti, majú od začiatku roka problém: platia často aj 8-násobne vyššie účty za elektrickú energiu.
Preto sa dnes z iniciatívy poslanca NR SR Richarda Vašečku na ministerstve hospodárstva uskutočnilo stretnutie zástupcov rezortov hospodárstva a kultúry, spolu so zástupcami cirkví a s ďalšími poslancami parlamentu, ktorého hlavnou témou boli možnosti riešenia cien energii pre cirkvi a podobné subjekty z neziskového sektoru.
„Ako predseda školského výboru som pozorne monitoroval situáciu s energiami v školstve. Musím povedať, že minister Horecký intenzívne a úspešne riešil túto problematiku s ministerstvom hospodárstva. Tento mesiac sa však ku mne dostávali otázky a prosby zo strany mnohých farností, ktoré upozorňovali na naliehavú potrebu riešiť enormne vysoké faktúry za plyn a elektrinu. Cirkvi nie sú podnikateľské subjekty a ich ekonomická situácia je alarmujúca,” uviedol Richard Vašečka a dodal: „Po komunikácii s ministerstvom hospodárstva som zistil, že nejaké riešenia, o ktorých sa však málo vie, sú na stole už dnes. Na druhej strane sú aj také východiská z problému, ktoré sa neriešili doposiaľ vôbec. Mojim cieľom nie je hľadať vinníka, ale riešenia.”

Náš plán

Máme viac ako 900
riešení pre Slovensko!

Program