Ďakujeme Marekovi Krajčímu za nasadenie a obetavosť

Na tlačovej konferencii minister zdravotníctva Marek Krajčí oznámil svoju rezignáciu.

„Vážim si podporu a chcem poďakovať celému klubu OĽANO. Žiaľ, dve menšie koaličné strany podmienili svoje zotrvanie vo vláde mojou demisiou. V takejto situácii, keď ľudia čakali viac ako dvanásť rokov na zmenu, by bolo nesprávne robiť obštrukcie. Nie som prilepený na moju stoličku, a preto odstúpim z postu ministra“, vyhlásil Krajčí.

Ten v úzkej spolupráci s odborníkmi presadzoval efektívne opatrenia na boj s pandémiou, vďaka ktorým Slovensko zvládlo prvú vlnu ako európsky premiant. Druhá vlna pandémie však so sebou priniesla aj vlnu nebývalého populizmu, keď sa minister Krajčí namiesto pomoci pri zavádzaní dôležitých opatrení dočkal mnohých podrazov – a to nielen zo strany opozície, ale aj koaličného partnera.

Premiér Igor Matovič vyhlásil, že rezort zdravotníctva bol jediný, o ktorý takto pred rokom nemala žiadna strana pri koaličných rokovaniach záujem. Ocenil, že sa tejto neľahkej úlohy zhostil Marek Krajčí a za jeho pôsobenie na ministerstve mu vyjadril poďakovanie. „Popri totálne rozkradnutom a zdevastovanom zdravotníctve dostal do vienka aj Covid-19. Nepoznám človeka, ktorý by každým jedným krokom sledoval ochranu životov a zdravia. Žiaľ, tí, ktorí mu na tejto ceste najmenej pomáhali, sa rozhodli z neho urobiť terč“, uviedol predseda vlády.

Predseda poslaneckého klubu OĽANO Michal Šipoš doplnil, že keby sa všetci riadili návrhmi ministra Krajčího, nebola by epidemiologická situácia na Slovensku taká nepriaznivá. Zdôraznil, že poslanecký klub OĽANO naďalej stojí za Krajčím a za jeho rozhodnutiami. „Mrzí nás, že ten, čo chcel viac opatrení, odchádza a tí, čo všetko spochybňovali, ostávajú,“ dodal Šipoš.

Popri tvrdom zápase s pandémiou Marek Krajčí vystupoval aj proti záujmom finančných skupín, ktoré zdravotníctvo dlhodobo vyciavali. Preto bol minister od samého začiatku terčom nevyberaných útokov zo strany médií, ovládaných oligarchami.

Poctivosť, nulová tolerancia ku korupcii a profesionalita – to sú kľúčové vlastnosti Mareka Krajčího, ktoré by mali byť povinnou výbavou každého štátneho úradníka. A sme hrdí, že bude pre naše hnutie naďalej veľkým odborným prínosom.

Náš plán

Máme viac ako 900
riešení pre Slovensko!

Program