Ďalší postup poslancov a aktivistov pri regulovaní hazardu

Hlasovanie poslancov Mestského zastupiteľstva o zákaze hazardu na území Bratislavy včera neprešlo o jediný hlas.

Pri tejto príležitosti zvolal poslanec NR SR z hnutia OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO-NOVA) a bratislavského mestského zastupiteľstva (MsZ) Ján Budaj tlačovú konferenciu a jeho hosťami boli poslanec NR SR a MsZ Gábor Grendel a poslanci MsZ v Bratislave Ignác Kolek, Ján Mrva a Lucia Stasselová. Vyhlásili, že budú v úsilí o zrušenie hazardu pokračovať. Vyzvali primátora Iva Nesrovnala, aby predložil Všeobecné záväzné nariadenie (VZN) opäť na hlasovanie v najbližšom možnom termíne.

Poslanci vyjadrili presvedčenie, že loby hazardu nakoniec v Bratislave prehrá.

Ján Budaj Bratislavčanov uistil: “Budem pokračovať v poslaneckých iniciatívach na pôde NR SR, ktoré zvýšia právomoci samosprávy regulovať hazard. Predložím ďalšiu novelizáciu zákona o Hazardných hrách. Verím, že uspeje aj podanie na Ústavný súd, ktorým sa, spolu s ďalšími poslancami, dožadujem toho istého.“

Gábor Grendel poznamenal: „To, čo sa nepodarilo zlodejom, ktorí ukradli vyše 3000 petičných hárkov s podpismi, o to sa včera pokúšali tí poslanci Mestského zastupiteľstva, ktorí nepodporili zákaz hazardu.“ Zároveň skonštatoval, že politická vôľa v mestskom parlamente existuje, keďže nadpolovičná väčšina poslancov (24 zo 41 prítomných) hlasovala za zrušenie hazardu.

Ján Mrva (nezaradený poslanec MsZ) upozornil na nejasný postoj primátora, s ktorým nehlasovali ani ním vymenovaný námestníci Ľudmila Farkašovská a Milan Černý. Lucia Stasselová (nezaradená poslankyňa MsZ) podčiarkla primátorovu zodpovednosť, pretože najprv neustrážil petičné hárky a na dôvažok nezískal pre zákaz hazardu ani vlastných námestníkov.

Náš plán

Máme viac ako 900
riešení pre Slovensko!

Program