Danko nás ťahá k nedemokratickým režimom

Predseda SNS Andrej Danko dnes vo svojom rozhovore pre TASR opäť preukázal nielen absolútne chýbajúcu odbornosť a zodpovedný úsudok v zahraničnopolitických a obranných témach, ale najmä úplne odhalil štýl politiky SNS v zmysle ,,postaraj sa o svojich oligarchov, míňaj peniaze občanov na drahé nezmysly, predražuj im potraviny zlodejskými odvodmi, zakrývaj to populizmom či klam a straš ľudí neexistujúcimi hrozbami, nech to Slovensku republiku a jej občanov stojí čokoľvek.”

O bláznivej a nesystémovej snahe znovu zavádzať povinnú vojenskú službu sa netreba ani širšie vyjadrovať. Takto strašiť mladých ľudí môže iba niekto, kto absolvoval protekčnú povinnú vojenskú službu ako podržtaška ministra za SNS na ministerstve a neskôr sa nechal trápne a odporne povýšiť do hodnosti kapitán, čím dal slušným a poctivým vojakom neskutočnú facku do tváre.

Dankom dlhodobo a opakovane spochybňované členstvo SR v NATO je nielen v absolútnom protiklade k už dvakrát schválenému programovému vyhláseniu vlády SR, ale najmä proti základným bezpečnostným záujmom Slovenska a jeho občanov. Zhadzovať nominantmi SNS až smiešne spackaný nákup stíhačiek za vyše 2 miliardy EUR na členstvo v NATO je rovnako smiešne, ako tvrdenie, že keby sme boli ako Rakúsko neutrálnou krajinou, nemuseli by sme tak konať. Otázkou potom je, jednak to, prečo neutrálne Rakúsko nakúpilo ešte drahšie lietadlá Eurofighter a najmä prečo predseda SNS vydieral svojich koaličných partnerov, že keď neschvália nákup lietadiel F16, tak padne vláda, keď ich teda tak veľmi nechcel.

Spochybňovanie vládou jednomyseľne už pred vyše rokom schválených základných bezpečnostných strategických dokumentov je ale už naozaj nebezpečný príklad geopolitickej stratenosti a nezodpovednosti SNS. Táto strana nemala nikdy dostať zodpovednosť za riadenie silových rezortov. Preukazuje sa to každý deň a jasne to už vidia aj koaliční partneri tejto strany.

Predseda SNS zjavne stále nechápe, že jeho konanie ide ako v obrannej a bezpečnostnej, tak aj v zahraničnopolitickej oblasti veľmi výrazne proti základným národným záujmom Slovenskej republiky a podporuje skôr záujmy nedemokratických krajín, ktorým jasné proeurópske smerovanie našej krajiny vadí.

Danko a jeho strana nás ťahajú do náručia nedemokratických autoritárskych režimov. Ľudia to ale vidia a nechcú, aby naše deti kvôli takémuto nezodpovednému konaniu museli opäť žiť v diktatúre alebo v neslobode, ako tomu bolo v období mečiarizmu. Presne do tohto obdobia nás politika SNS a Andreja Danka ťahá. Asi si spomína, ako dobre sa mu vtedy žilo, keď jeho rodina za Mečiara a Slotu škandalózne privatizovala v Revúcej.

Jaroslav Naď, tieňový minister obrany OĽANO

Náš plán

Máme viac ako 900
riešení pre Slovensko!

Program