Erika Jurinová oficiálne ohlásila kandidatúru na post predsedníčky žilinského kraja

Poslankyňa hnutia OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO) Erika Jurinová ohlásila kandidatúru na predsedníčku Žilinského samosprávneho kraja. Kandidatúru predsedníčky parlamentného výboru pre ľudské práva a národnostné menšiny a bývalej podpredsedníčky NR SR v žilinskom kraji oficiálne podporili lídri politických strán SaS, KDH, NOVA a OKS.

Spomenuté politické subjekty podpísali koaličnú zmluvu o spolupráci v žilinskom kraji v nadchádzajúcich voľbách do VÚC. Ako najvhodnejšiu kandidátku koalície vyhodnotili Eriku Jurinovú z hnutia OĽANO a dohodli sa aj na spoločných kandidátoch na poslancov ŽSK. „Kandidujem, pretože župa musí patriť ľuďom a nie politickej strane a jej sponzorom. Chcem, aby župa spravodlivo vnímala všetky regióny. Aby rozhodovala na základe odborných a objektívnych kritérií, nie na základe straníckej príslušnosti,“ uviedla Jurinová, ktorá chce v župe spájať ľudí, ktorí majú záujem urobiť zo žilinskej župy najlepšie miesto pre život.

E. Jurinová upozornila aj na rozdiely v jednotlivých regiónoch, ktoré je potrebné odstrániť. „Je čas aby sa všetky regióny kraja cítili rovnako dôležito a bolo to cítiť aj na ich rozvoji,“ povedala a pokračovala s tým, že je nutné ukončiť zaužívanú prax, kedy o opravách ciest a modernizácii nemocníc v žilinskom kraji rozhoduje politická príslušnosť starostu alebo primátora a nie naliehavosť situácie.

Hlavnou prioritou Eriky Jurinovej je výrazné zlepšenie celkovej kvality zdravotníctva pre obyvateľov žilinského kraja. „Je dôležité, aby ženy rodili svoje deti v stále sa zlepšujúcich podmienkach, aby všetkým ľuďom bola poskytovaná kvalitná zdravotná starostlivosť a aby sa nemrhali peniaze na predražené CT-čka,“ zdôraznila Jurinová, ktorá chce tiež vzbudiť záujem detí o prípravu na povolanie v kvalitných stredných školách a rozvíjať najmä tie odbory, ktoré nájdu uplatnenie na pracovnom trhu a zamerať sa na preventívne a voľnočasové aktivity mládeže.

Podľa Jurinovej sú tiež potrebné zmeny v sociálnej oblasti. „Chcem, aby sa naši starí rodičia nemuseli obávať, že sa na staré kolená nedožijú pomoci , že sa o nich nebudú mať kto a kde starať,“ povedala Jurinová a pokračovala: „Sme pripravení urobiť zo žilinskej župy miesto pre život svojich občanov, ktorí nebudú z regiónu utekať. Miesto, ktoré dokáže využívať všetky bohatstvá, ktoré vie rozvíjať. Chcem, aby ľudia vedeli, že župa má silné kompetencie, ktoré ovplyvňujú ich celý život a majú dosah na takmer každú činnosť.“

Eriku Jurinovú verejne podporil predseda poslaneckého klubu OĽANO Richard Vašečka. „Počas rokov spolupráce s Erikou Jurinovou som dospel k názoru, že je to charakterná, kompetentná a pracovitá žena. Som hrdý, že naša koalícia postavila kandidátku, ktorá má veľkú šancu na úspech,“ vyjadril sa Vašečka.

Podporu Jurinovej vyjadrili aj lídri politických strán, ktoré vytvorili v žilinskom kraji koalíciu – Pavol Zajac z KDH, Ondrej Dostál z OKS, Gábor Grendel z hnutia NOVA a Ľubomír Galko z SaS „Som presvedčený, že Erika Jurinová má všetky predpoklady na to, aby bola zmenou v žilinskom kraji, aby porazila súčasného župana, ktorý sa preslávil tým, že odmietol vyvodiť akúkoľvek zodpovednosť za kauzu predražených CT-čiek v Liptovskom Mikuláši a v Trstenej. Erika je veľká bojovníčka za zlepšenie podmienok pre rodiny, ktoré zodpovedne vychovávajú svoje deti,“ povedal Galko s tým že Erika Jurinová už viackrát dokázala, že stojí na správnej strane barikády.

Erika Jurinová verejne vyhlásila, že v prípade zvolenia do funkcie predsedníčky ŽSK sa vzdá poslaneckého mandátu.

Náš plán

Máme viac ako 900
riešení pre Slovensko!

Program