Fico ľuďom: Zaplaťte roztrhané faktúry!

Igor Matovič v súvislosti s aktuálnymi informáciami okolo cien energií povedal, že “máme predsedu vlády, ktorý používa lož ako pracovnú metódu, presne tak isto ako jeho učiteľ Vladimír Mečiar. Klamal s grafom o tom, že ceny elektriny za Radičovej vlády boli o polovicu vyššie. Klamal keď zvolal deň pred svojim odvolávaním tlačovú konferenciu, keď tvrdil, že ako je rodina babičky, ktorú sme použili na obrázku z toho pohoršená. Ukázalo sa však, že syn spomínanej babičky nemá s použitím fotky žiaden problém čo povedal aj Ficovi, ktorý však neváha použiť nebohú babičku, aby z toho vytĺkal politický kapitál a očierňoval opozíciu.“

Matovič dodal, že Fico zneužíva dôveru ľudí, ktorí mu veria. Celému Slovensku totiž sľúbil, že ceny vráti na rovnakú úroveň ako boli v roku 2016. Rovnako dodával, že ak náhodou ľudia aj niečo zaplatili, tak sa im to určite odráta a nikto v žiadnom prípade nebude platiť viac. “Keď sa však dnes pozrieme na usmernenia, ktoré postupne zverejňuje ÚRSO a tiež na vyjadrenia hovorcu regulačného úradu, tak sa ukazuje, že Róbert Fico znova ľudí oklamal. Podvod, ktorý Fico spáchal nebude síce platiť celý rok, ale prvé dva mesiace roka áno. Ak ľudia počúvli premiéra a roztrhali faktúry ako im  radil, tak dnes žiaľ môžu hľadať faktúry v koši, pretože za január a február budú musieť zvýšené ceny jednoducho zaplatiť. Ceny z roka 2016 budú platiť, ale iba od marca. Dnes ide Fico podvedených ľudí už tretíkrát podviesť na strednom Slovensku a druhýkrát na východnom Slovensku. Robert Fico sľúbil, že vráti ceny energií a dnes idú potichu dokonať podvod, že ľudia za dva mesiace budú platiť tie nemorálne zvýšené ceny.”

Hnutie OĽaNO sa preto pýta premiéra Fica, či toto je naplnenie jeho sľubu a vyzýva ho, aby sa konečne spamätal a okamžite prestal s ďalším podvodom na podvedených. Premiér sa pritom nehanbí napísať v dnešnom novinovom komentári (HN), že sú “faktúry vyriešené.“ Ide o chaos a bordel, ak ľuďom vláda povie, že majú trhať faktúry a teraz im oznámi, že majú zaplatiť roztrhané faktúry.

Poslankyňa Anna Verešová zdôraznila, že v kauze cien energií nejde len o klamstvo a podvod predsedu vlády, ale aj o katastrofálne riadenie štátu pod vedením Roberta Fica. “Dobrý štát sa stará aby rodiny a občania nechudobneli, tu je to práve naopak. Toto je ukážka diletantizmu. Jednorodičovské rodiny a osamelí ľudia, prevažne seniori, žijú v mnohých prípadoch z 230, 280 eur a väčšina pracujúcich zarobí okolo 500 eur. Rodičovský príspevok zvýšila vláda o 10 eur a na to ľuďom začali prichádzať faktúry vyššie o 100, 200 a viac percent. Toto je vskutku antisociálny a proti-rodinný štát.” Verešová dodala, že práve politické nominácie bránia v tom, aby tento štát bol riadený odborníkmi.

Náš plán

Máme viac ako 900
riešení pre Slovensko!

Program