Glváč zveril bezpečnosť Slovenska do rúk mafiánovej družky

Bývalý minister obrany za Smer Martin Glváč a dnešný predseda poslaneckého klubu strany Smer v NR SR zveril starostlivosť o zabezpečovacie systémy vo všetkých armádnych objektoch na Slovensku družke zavraždeného mafiána Jozefa Mišenku Kataríne B. Mala na starosti utajené zmluvy a faktúry, z ktorých každá pochádzala z firmy Bonul. Práve o tejto firme, ktorej majiteľ je švagor policajného prezidenta Tibora Gašpara často písal zavraždený novinár Ján Kuciak.

Na piatkovej tlačovej konferencii na to upozornil predseda hnutia OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti Igor Matovič. „Dnes už neohrozujú našu bezpečnosť len ľudia, ktorých si dosadil premiér Robert Fico priamo na úrad vlády. Na kľúčové armádne objekty a na ich bezpečnosť dohliada družka zavraždeného mafiána,“ uviedol Matovič a pokračoval: „Tejto žene Glváč zveril úlohu, aby kontrolovala všetky objednávky, všetky doklady, všetky faktúry. Bez jej podpisu na faktúrach nešla žiadna faktúra za bezpečnostné systémy na úhradu,“ upozornil.

Matovič pokladá za nehoráznosť, že na kontrolu nad Integrovaným bezpečnostným systémom si súčasný podpredseda Smeru vybral družku človeka, ktorý dlhodobo žil z výpalného, z vydierania a mafiánskej činnosti v Topoľčanoch a okolí.

V súvislosti so súčasnými udalosťami Matovič uviedol skutočnosti ohľadom prepojenia na firmu Bonul, ktorá patrí švagrovi policajného prezidenta N. Bödöra „Každá zmluva na zabezpečovacie systémy bola utajená a každá pochádzala z jednej jedinej firmy, ktorou je Bonul,“ povedal Matovič s tým, že o tejto firme často písal zavraždený novinár Ján Kuciak. „Bonul dodával všetky bezpečnostné systémy. Spravidla boli výrazne predražené, ale hlavne utajené. Ide o mnoho miliónov eur, ktoré boli takýmto spôsobom investované do firmy švagra Tibora Gašpara,“vyjadril sa predseda obyčajných a pokračoval: „Doteraz nás ohrozovali ľudia prepojení na nitriansku a trenčiansku mafiu vo vedení polície a NAKA, ľudia blízky talianskej mafii priamo na úrade vlády. Oddnes vieme, že armádnu bezpečnosť a bezpečnosť všetkých armádnych objektov má zverenú v rukách verná družka mafiána.“

Podľa Matoviča je táto skutočnosť dôkazom toho, že nielen minister vnútra Robert Kaliňák a prezident policajného zboru Tibor Gašpar ohrozujú bezpečnosť Slovenska. „Môže niekto ešte viac demontovať štát, než ako to urobil Robert Fico? Nielen to, že si pustí milenku mafiána na úrad vlády, ale dovolí svojmu ministrovi obrany, aby družka ďalšieho mafiána mala informácie o tom, kde, v ktorom armádnom objekte máme namontovaný aký zabezpečovací systém. Katarína B. z Topoľčian, družka mafiána, má dnes kompletné informácie o zabezpečení všetkých armádnych objektov,“ povedal Matovič a dodal: „Pýtam sa Roberta Fica, ako je možné, že takáto žena dostala bezpečnostnú previerku. A ak ju nemá, ako je možné, že sa dostáva ku kľúčovým informáciám o bezpečnosti armády, tým pádom aj štátu, bez bezpečnostnej previerky,“ dodal Igor Matovič s tým, že previerku by žiadna takáto žena nemala dostať.

Ministra Gajdoša sa opýtal, prečo si naďalej túto ženu drží na ministerstve obrany a Roberta Fica, ako je možné, že Martin Glváč je naďalej predsedom poslaneckého klubu Smer a podpredsedom strany Smer-SD.

„Robert Fico mimoriadne závažným spôsobom ohrozil bezpečnosť štátu. Pustil ľudí blízkych mafii na Úrad vlády, do polície, NAKA a armády. Taký človek nemá žiadne právo byť premiérom. Pevne verím, že strany MOST-HÍD a SNS fatálne zlyhania strany Smer-SD nebudú kryť a podporia predčasné voľby,“ 

Náš plán

Máme viac ako 900
riešení pre Slovensko!

Program