Historicky prvé primárky v Bratislave majú svojho víťaza

Spoločným kandidátom demokratickej opozície bude Ján Mrva. Rozhodli o tom historicky prvé primárky na post kandidáta na primátora mesta Bratislava.

Súčasťou primárok bol prieskum preferencií, ktorý s výrazným odstupom vyhral Ján Mrva. „Ján Mrva je v komunálnej politike už dlhé roky, je úspešným starostom, na druhej strane Caroline Líšková je nováčik v komunálnej, a pevne verím, že do budúcna aj vo vrcholovej politike. Presne tak, ako sme sa dohodli, tento výsledok budeme vzájomne rešpektovať. Odteraz je spoločným kandidátom demokratickej opozície Ján Mrva,“ uviedol predseda hnutia OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO) Igor Matovič a doplnil, že pevne verí, že Caroline Líšková sa spolu so svojim tímom pridá k tímu Jána Mrvu, a kampaň povedú spoločne. „Obaja majú skúsenosti, ktorými sa vzájomne dopĺňajú. Budeme veľmi radi, keď kampaň povedú v tandeme a veríme, že sa im podarí zvíťaziť a zabránia tomu, aby oligarchovia a finančné skupiny sprivatizovali Bratislavu,“ dodal Matovič.

Predseda Kresťanskodemokratického hnutia (KDH) Alojz Hlina považuje toto spojenie síl za mierne inšpiratívny príbeh. „V Bratislave sme začali proces postupnej kultivácie slovenskej politiky. Myslím si, že to bol dobrý začiatok, ktorý mal dôstojnosť a svoju úroveň. Dôležitá je kultivácia slovenskej politiky a schopnosť dohodnúť sa napriek tomu, že by niekto povedal, že sa spája oheň a voda,“ dodal Hlina s tým, že KDH rešpektuje výsledky primárok.

Caroline Líšková sa vyjadrila, že aj napriek tomu, že Ján Mrva bol silným protikandidátom, mala odvahu vstúpiť do tohto boja. „Jánovi Mrvovi gratulujem, želám mu veľa síl, energie, odolnosti, trpezlivosti a hlavne veľa šťastia, aby vyhral v primátorských voľbách. Ďakujem všetkým za podporu a za to, že mi držali palce. Nič nekončí, my len teraz začíname,“ povedala Líšková.

„V prvom rade sa chcem poďakovať všetkým občanom, ktorí ma v prieskume podporili. Je to potešujúce, no na druhej strane taktiež veľmi zaväzujúce, pretože si ma vybrali do ťažkého boja a do krízovej situácie, v ktorej Bratislava je,“ pokračoval spoločný kandidát demokratickej opozície na post primátora Bratislavy Ján Mrva s tým, že skúsenosti Caroline Líškovej z pozície krízovej manažérky sa Bratislave určite zídu. „Dôverne poznám problémy, s ktorými naše hlavné a moje rodné mesto zápasí. Sú to veľké problémy, ale niektoré z nich sa dajú veľmi ľahko vyriešiť. Bratislava má jedinečnú možnosť mať primátora, ktorý bude mať aj politickú podporu. V oboch tímoch máme odborníkov na všetky oblasti spoločenského, ale aj odborného života, s ktorými vieme Bratislavu urobiť lepším mestom, kde bude lepšia doprava, čistejšie verejné miesta, viac športovísk, kde sa budú ľudia dobre cítiť,“ uzavrel Ján Mrva.

Náš plán

Máme viac ako 900
riešení pre Slovensko!

Program