Hnutie OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO) reaguje na vypovedanie koaličnej zmluvy predsedom SNS Andrejom Dankom

Vládna koalícia sa nás stále snažila presviedčať o svojej sile a stabilite. Delenie koristi eurofondov na vedu a výskum sú pre SNS také dôležité, že Andrej Danko neváha vnášať na Slovensko chaos. Je to dôkaz toho, že koalícia nie je schopná spolu vládnuť a namiesto riešení problémov Slovenska ako školstvo a zdravotníctvo sa teraz vládna koalícia opäť bude handrkovať o tom, kto si čo rozdelí a o sféru vplyvu. Andrej Danko riadenie našej krajiny nezvládol a ukázal, že nie je schopný komunikovať. Vo štvrtok po koaličnej rade sa tvári, že je všetko v poriadku a dnes posiela odkazy koaličným partnerom na papierikoch, ako keby nešlo o členov vlády, ale o spolužiakov na základnej škole. Namiesto toho, aby sa spolu v koalícii porozprávali sa Andrej Danko správa ako malý chlapec. A ak si Andrej Danko myslí, že takýmto správaním prekryje obrovský škandál s eurofondami, veľmi sa mýli. Za tento škandál, ktorý je jeden z najväčších v histórii Slovenska, budeme naďalej žiadať, aby vyvodil zodpovednosť a nesprával sa zbabelo. Hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti je pripravené prevziať zodpovednosť za riadenie štátu, a garantujeme ľuďom, že budeme štát spravovať lepšie, spravodlivejšie a čestne,“ vyhlásila za hnutie Veronika Remišová.

„Zlodej Danko dovoľuje rozkrádať 600 miliónov z eurofondov, ktoré patrili ľuďom a miesto chlapského prijatia zodpovednosti sa zbabelo vyhovára na iných,“ vyhlásil líder hnutia Igor Matovič.

Náš plán

Máme viac ako 900
riešení pre Slovensko!

Program