Hnutie OĽANO nebude Cirkusu Fico aktívne asistovať. Fico a Pellegrini chcú len prekryť šokujúce výpovede ich nominantov

Strany Smer, Hlas a extrémisti sa dnes rozhodli zvolať schôdzu na odvolávanie ministra vnútra. A to aj napriek tomu, že vedia, že tento bod už bol zaradený na rokovanie riadnej septembrovej schôdze. Toto splašené správanie Roberta Fica a Petra Pellegriniho sa dá vysvetliť celkom jasne – konajú v panike s cieľom prekryť šokujúce výpovede ich nominantov, ktorí ich rad radom usvedčujú zo založenia a podpory zločineckého systému. „Roky likvidovali právne istoty bežných občanov a vytvorili tu kastu nedotknuteľných vagabundov, ktorí si na Slovensku mohli stvárať, čo sa im zachcelo,“ povedal predseda poslaneckého klubu OĽANO Michal Šipoš.

Šipoš ďalej pripomenul, že sa v médiách objavujú priznania ľudí, ktorých do funkcií nominovali práve Robert Fico a Peter Pellegrini. „Napríklad bývalý šéf finančnej polície Bernard Slobodník. Otvorene priznal, že sa podieľal na protiprávnej diskreditácii vtedajších opozičných politikov. Potvrdil svedectvá ďalších Ficových a Pellegriniho nominantov o tom, že políciu ovládala mafia a policajný prezident bol v skutočnosti jej otrokom,“ dodal.

Bernard Slobodník v rozhovore označil systém za „organizovanú zločineckú skupinu, ktorá cieľavedome konala v prospech skupiny ľudí z vysokej politiky. Okrem neho sa v médiách objavili aj svedectvá bývalého šéfa Finančnej správy Františka Imreczeho či pani Wittenbergerovej.

„Namiesto toho, aby Fico, Kaliňák a spol niekam zaliezli a spytovali si svedomie, našli v sebe tú drzosť osočovať súčasného ministra vnútra, ktorý pracuje presne tak, ako minister vnútra pracovať má,“ pripomína Michal Šipoš. „Minister Roman Mikulec žiadnym spôsobom nezasahuje do práce orgánov činných v trestnom konaní. Naproti tomu gauneri v minulosti vydali políciu do pazúrov organizovaného zločinu a hanebne ju zneužívali v boji oproti opozičným politikom. Nebudeme tomuto ich ukričanému cirkusu žiadnym spôsobom asistovať,“ uzavrel.

Na dnešný pokus o odvolávanie zareagoval aj minister vnútra Roman Mikulec. „Rober Fico je človek, ktorý so svojimi kumpánmi ukradol, čo sa dalo. Dokonca aj z bytu daňového podvodníka, v ktorom býval, čo je dnes dokázané, ukradol aj zárubne a dvere,“ zamyslel sa Roman Mikulec. „Ak je tu niekto zločinec, je to

Robert Fico,ktorý so svojimi kumpánmi vytvoril systém, v ktorom sa rozkrádalo všetko, čo sa dalo. Systém, v ktorom boli v polícii zamestnaní ľudia, ktorí sú dnes buď väzobne stíhaní a priznávajú sa. A to je to podstatné,“ dodal na záver minister Mikulec.

Náš plán

Máme viac ako 900
riešení pre Slovensko!

Program