Hnutie OĽANO stojí za Romanom Mikulcom. Útoky zo strany Roberta Fica vníma premiér ako prejav strachu

Minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO) zareagoval na dnešný pokus o vyslovenie jeho nedôvery. Poslancovi Robertovi Ficovi vymenoval hneď niekoľkých bývalých funkcionárov, ktorí sa priznali k trestnej činnosti a poukázali na to, že vlády Roberta Fica fungovali ako organizovaná skupina. „Toto sú vaši ľudia, pán poslanec Fico. Ľudia, ktorí sa priznali a vypovedajú o ohavnostiach vašej vlády. Toto už nikdy v živote spochybniť nedokážete,“ vyhlásil Roman Mikulec.

Minister vnútra zároveň vyjadril podporu všetkým čestným policajtom, vyšetrovateľom, prokurátorom a sudcom. „Neexistuje lepší dôkaz o tom, že si robíte svoju prácu kvalitne ako to, že poslanec Fico na vás dennodenne útočí. Nevzdávajte to. Ja ako minister vnútra za vami stojím a vyjadrujem vám svoju podporu,“ dodal Mikulec.

Za ministrom Mikulcom stojí aj predseda hnutia OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO) Igor Matovič. To, že Robert Fico na ministra vnútra permanentne útočí, považuje za jasný dôkaz, že svoju prácu robí dobre a čestne. „Domček z karát, ktorý tu vybudoval Robert Fico spolu s Robertom Kaliňákom a Petrom Pellegrinim sa im postupne rozpadáva. A oni vedia, že raz bude koniec. Ak ich ľudia hovoria, že Smer fungoval ako organizovaná skupina, čo je v podstate mafia, oni vedia, že ich čas sa kráti. A že sa možno kráti aj ich pobyt na slobode,“ vysvetlil Igor Matovič.  Zároveň vyjadril podporu všetkým čestným policajtom a ministrovi Romanovi Mikulcovi.

Premiér Eduard Heger upozornil, že ľudia, ktorí sa postupne priznávali k trestnej činnosti nie sú len nominantmi Roberta Fica. Sú to jeho blízki priatelia. A práve tí poukazujú na fakt, že na vrchole organizovanej skupiny bol práve Robert Fico. „Folklór, ktorý tu Robert Fico zaviedol tým, že dookola zvoláva návrhy na odvolanie Romana Mikulca vnímam ako konanie s krvavými očami,  ktoré pramení zo strachu z výpovedí ľudí, ktorých nominoval a ktorí preňho pracovali,“ dodal premiér Eduard Heger. Premiér zároveň upozornil, že zápas o právny štát v týchto dňoch vrcholí.

Predseda poslaneckého klubu OĽANO Michal Šipoš prirovnal výstupy Roberta Fica k súťaži Hviezdoslavov Kubín. „Robí pauzy tam, kde treba, zdôrazňuje slová, ktoré treba. Pán Fico by bol rozhodne víťazom tohtoročného kola. Keď sa ale pozrieme na argumenty, je jasné že klame,“ poznamenal Šipoš. Upozornil pritom na fakt, že vláda Roberta Fica pri odvolávaní ministra Kaliňáka obštruovala takmer tri mesiace. „Poslanec Fico  klame, zavádza a preto celý poslanecký klub stojí za Romanom Mikulcom, čestnými policajtmi, prokurátormi aj sudcami,“ dodal.

Náš plán

Máme viac ako 900
riešení pre Slovensko!

Program