Hrdosť a slušnosť podľa SNS: Šofér generálneho tajomníka služobného úradu na Ministerstve obrany zarába 4498 eur

Priemerný mesačný plat osobného šoféra generálneho tajomníka služobného úradu Ministerstva obrany SR RSDr. Jána Hoľka bol za minulý rok 4498 eur. Upozornili na to predstavitelia hnutia OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), podľa ktorých ide o výsmech do tváre všetkých vojakov a zamestnancov rezortu obrany.

Ako uviedol tieňový minister obrany za hnutie OĽANO Jaroslav Naď, verejnosť a samotní vojaci sú znechutení zo škandálov na ministerstve obrany, z predražených nákupov, netransparentných verejných obstarávaní či 10-tisícových odmien pre blízkych spolupracovníkov ministra Gajdoša. Plat osobného šoféra RSDr. Hoľka je však podľa Naďa čerešničkou na torte. „Človek bez vysokoškolského vzdelania a bez maturity by mal na tomto poste zarobiť približne 600 eur. Pán Hoľko sa však vie veľmi dobre postarať o svojich ľudí. Preto priemerný plat jeho osobného šoféra bol v minulom roku 4498 eur. Je to asi 5-krát toľko, ako zarobí učiteľ s 30-ročnou praxou,“ uviedol Jaroslav Naď, ktorý zároveň zhodnotil 4-ročné pôsobenie SNS na ministerstve obrany. „Vychvaľujú sa tým, že vojaci zažívajú najlepšie časy a že im nič nechýba. Nuž, vážení vojaci, keď sa máte tak dobre, ako to tvrdí SNS, poďakujte sa SNS 29. februára vo voľbách presne takisto, ako fantasticky sa máte,“ vyzval vojakov Naď.

„V každej oblasti, ktorá sa týka fungovania rezortu obrany, bolo pôsobenie SNS čistou katastrofou. Ak pán predseda SNS Andrej Danko s hrdosťou hovorí, že to bol najlepší rezort, ktorý bol pod vedením SNS za 4 roky, tak je to symptomatické. Výsledky vidia štátni aj občianski zamestnanci, vojaci, odborníci, akademici aj verejnosť,“ vyjadril sa J. Naď a dodal: „Nebyť dôslednej práce opozície, analytikov a novinárov, tak rezort obrany by bol rozkradnutý do posledného šróbika.“

Náš plán

Máme viac ako 900
riešení pre Slovensko!

Program