Hrnko múdrosti

“Kedysi politici dostávali za svoje hlúpe výroky ocenenie Zrnko múdrosti. Dnes by si také ocenenie zaslúžil Anton Hrnko z SNS. Podľa neho by mali mať poslanci branno-bezpečnostného výboru bezpečnostné previerky, lebo vraj z výboru prezrádzajú utajované skutočnosti. Svoje tvrdenie okrem iného podložil týmto argumentom: “Ďalšia vec, ktorá sa stala v mojom výbore: keď sme sa dohodli, že ten výbor bude utajený, zostal tam pán poslanec Grendel, ktorý napriek mojej výzve, aby odovzdali poslanci elektronické zariadenia do úschovy, nielen, že si ponechal počítač, ale ešte, až kým som ho nevykázal, o priebehu tohto výboru informoval na svojom FB.”

Pán Hrnko klame. Či vedome, alebo omylom, ale klame. Na utajenom výbore ku kauze únos, o ktorom dnes hovoril, ale ani na žiadnom inom výbore, som nemal so sebou počítač, nikto ma nevykázal a o ničom som neinformoval na svojom FB počas rokovania výboru. Ak pán Hrnko dokáže zdôvodniť svoje nápady iba klamstvami, tak to svedčí o kvalite jeho nápadov.

Čo sa týka samotných previerok: ak niekto ohrozuje utajované skutočnosti v tejto krajine, tak sú to politici vládnej koalície a ich nominanti v polícii, na súdoch, prokuratúre či na daňových úradoch. Len zopár príkladov:

1. únik daňového tajomstva prezidenta Kisku
2. únik daňového tajomstva Igora Matoviča
3. únik videozáznamu z vyšetrovacieho spisu dopravnej nehody Daniela Lipšica.

Na základe týchto, ale aj ďalších príkladov, nemám absolútne žiadnu dôveru, že tento štát dokáže uchrániť utajované skutočnosti, akými sú napríklad aj informácie v bezpečnostných previerkach. Preto dnešné vyjadrenia pána Hrnka beriem len ako zrnká múdrostí, ktoré moju podporu za tejto vlády určite nezískajú.”

Gábor Grendel, poslanec hnutia OĽANO, člen Výboru NR SR pre obranu a bezpečnosť

Náš plán

Máme viac ako 900
riešení pre Slovensko!

Program