Igor Matovič: Odchod z parlamentu

Stanovisko lídra hnutia OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO – NOVA) k dnešnému tlačovému brífingu:

“7 rokov robím špinavú, nevďačnú a nebezpečnú prácu.

Nebojím sa Bugárovi do očí povedať, že bez hanby okradol starých ľudí o pozemky a zarobil na nich 500 tisíc eur. Ficovi, že berie úplatky od Bašternáka cez prinízku cenu nájmu. Kaliňákovi, že zobral úplatok 600 tisíc eur pri kúpe Bašternákovej firmy, či Dankovi o tom, ako vytuneloval 50 miliónov zo sprivatizovaného Lesostavu Revúca a 200 ľuďom nevyplatil ich zaslúžené mzdy. Som pre nich nebezpečie, lebo im nastavujem zrkadlo a ľuďom otváram oči.

Robím to preto, lebo snívam o tom, že zlodejov z politiky sa raz zbavíme a Slovensko sa opäť nadýchne slobody.

Za moju odvahu sa mi rozhodli pomstiť.

Nevedeli, ako by ma mohli zničiť, tak mi postupne začali brať všetky ústavné občianske práva.

1) Začali právom na bankové tajomstvo. Zverejnili na internete výpisy z oboch bánk, v ktorých má naša rodina zriadené účty. Dali sme trestné oznámenie. A výsledok? Skutok sa nestal.

2) Poslali do našej rodinnej firmy policajné komando s tým, že robíme neuveriteľné podvody – v jednej výške fakturujeme politickým stranám, v inej faktúru dáme do účtovníctva. Nenašli ani jednu jedinú takú faktúru. Myslíte, že sa ospravedlnili? Ani náhodou. Nebolo skutočným cieľom policajného komanda získať mailové servery nášho hnutia, ktoré nám aj zhabali?

3) Postupovali daňovým tajomstvom. Predseda vlády Fico mesiac pred voľbami pred kamerami vedome mával papiermi z môjho daňového spisu. Trestný čin. Aký bude výsledok? Skutok sa nestal.

4) Následne zverejnili zápisnicu z výpovede kúpeného svedka, či uznesenie z vyšetrovania, čo je trestné. Dal som podnet na prokuratúru. Výsledok? Skutok sa nestal.

5) Potom, pred rokom, som dostal do firmy zásielku s dvoma nábojmi a hrozbou, že do mesiace je po mne. (ja by som to zahodil, ako mnohé iné hrozby predtým) Otvorila to však manželka, odniesla na NAKU, tí to dali nováčikovi, čo tam bol 4 dni, napriek tomu páchateľa našiel. Povedal, že náboje našiel na zemi. Keďže vyšetrovateľ vedel, že už bol stíhaný za nedovolené ozbrojovanie a vyhrážanie, požiadal o domovú prehliadku. Myslíte si, že mu ju schválili? Nie. Náhoda?

6) Potom prišli voľby a predsedom parlamentu sa stal psychopat … a zobral mi právo ukázať graf či tabuľku, hoci ústava garantuje právo na slobodu prejavu slovom, písmom aj obrazom.

Za tic-tac či horalku zaviedol pokutu 2 tisíc eur.

7) V novembri minulého roku boli u nás doma. Keď sme sa vrátili z Východu, veci na stole som mal preukladané tak, aby mi ukázali, že majú moc sa mi hrabať v súkromí. Nič nezmizlo, cieľ bol ma opäť zastrašiť.

8) Keď som ho prirovnal k šéfovi koncentráku, dal na mňa podnet, že som urazil náboženské (!) cítenie Židov a jeho koaliční lokaji vo výbore mu to schválili aj s pokutou.

9) Keď vypukla panika s faktúrami za energie, zastal som sa ľudí na tlačovke. Zo schôdze som sa riadne písomne ospravedlnil, hoci som následne 27krát hlasoval. Psychopat mi dal absenciu, hoci stačí hlasovať len raz. Šikana opozície ako z veľkej knihy.

10) Nasledovalo hrabanie sa v mojej zdravotnej dokumentácii samotným predsedom parlamentu Dankom, keď snoril, prečo som dostal modrú knižku. A ešte sa z toho smial. Aký bude výsledok? Skutok sa nestal.

11) 15. marca podvečer mi zrazu zmizli z môjho telefónu všetky prijaté sms správy. Stalo sa vám niečo také niekedy? Opäť náhoda? Skutok sa nestal?

12) Čerešničkou na torte bolo čítanie listov, ktoré mi posielali ľudia do parlamentu. Z 39 všetkých otvorených listov bolo 13 mojich. Každý tretí môj. Hoci som len 1 zo 150tich. Čo tvrdí páchateľ? Skutok sa nestal. Žiadne prepáčte, viac sa to nestane. Česť, morálka, ale aj chlapsky sa postaviť dôsledkom svojich činov. Morálny odpad nám stojí na vrchole štátu.

Postupne ma mafia, ktorá nám vládne, pripravila o všetky práva. Žiadnemu opozičnému poslancovi z toho neurobili ani zlomok. Možno preto, že sa ich nebojím.

Dnes som opozičný poslanec, ktorý stojí voči mafii s holými rukami a zbavený akýchkoľvek občianskych práv, ktoré mi vraj garantuje ústava. Už mi nezostalo nič.

Po tomto všetkom sa mi však stalo niečo, čo som nikdy v živote nezažil. Ani počas môjho podnikania.

Zrejme potom, ako som citovo nezniesol na tlačovke, že mi berú posledné právo (listové tajomstvo), si povedali, že ma dorazia, že našli moju achilovú pätu.

Minulý týždeň pri venčení psa ku mne pristúpil chlap s tým, že mi chce podať ruku. Nakoniec to bolo “Ty ko…ko, do pondelka máš termín a vypadneš odtiaľ. Inak ti sám nájdem vlak. My ťa vyhadzovať nebudeme, ko…ko. Keď s tým pôjdeš na políciu, len to urýchliš.”

Osobne si myslím, že toho človeka objednal psychopat Danko. Nedokázal zniesť, že som po bozkávaní výložiek z neho druhýkrát urobil hlupáka pri čítaní cudzích listov. Ale možno v tom boli viacerí, neviem a nemám sa ako dozvedieť.

Nechcel som o tom hovoriť, tak, ako som rok nehovoril o tom, že som dostal výhražný list s ostrými nábojmi.

Nakoniec som sa rozhodol o vyhrážaní prehovoriť, lebo som dospel k záveru, že oni sú to naozaj schopní spraviť. Sú schopní sa navzájom kryť pri akejkoľvek špinavosti, ktorú spáchajú. Prečo by nedokázali aj toto … a povedia, že som skočil pod vlak sám.

Na základe týchto skúseností, som sa rozhodol, že nebudem viac chodiť do parlamentu ako poskok psychopata.

TOTO JE MÔJ PROTEST, ABY STE SA VY ZOBUDILI.
Dnes zbavujú práv mňa, zajtra budú vás. Zodvihnite, prosím, hlavy, vyrovnajte chrbty. Je čas. Najvyšší čas.

Nie som odkázaný na to, aby som sa dobrovoľne podriaďoval psychopatovi, ktorý sa doslova vyžíva v tom, ako opozičných poslancov šikanuje, buzeruje a berie nám naše ústavné práva.

Preto od zajtra sa nebudem zúčastňovať zasadnutia schôdzí a stratím tak svoj poslanecký plat. Do parlamentu však chodiť výnimočne budem, ak to budem považovať za dôležité. Od zajtra som slobodný človek.

Nedokážem chodiť niekde, kde mám pozerať do očí človeka, ktorý na mňa poslal niekoho s tým, že mi nájde vlak. Či to bol Danko, alebo ktokoľvek iný z nich. Podnikať som sa snažil čestne, bez akýchkoľvek dlhov a preto nemám iných nepriateľov, len v politike.

Svojich voličov však neopúšťam. Naďalej si budem vykonávať moju poslaneckú prácu, len bez platu. O čo menej budem sedieť v poslaneckých laviciach, o to viac sa budem stretávať s ľuďmi.

ps. Ten psychopat moju dnešnú tlačovku pochopí ako svoje víťazstvo. Prosím vás, vysvetlite mu to niekto.”

Náš plán

Máme viac ako 900
riešení pre Slovensko!

Program