J. Marosz zvolal mimoriadny ústavnoprávny výbor, aby vypočul šp. prokurátora Kováčika

“Na základe medializovaných informácii o nečinnosti špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika v závažných celospoločenských kauzách (Gorila, hlas podobný Ficovi, Bašternák a pod.) som inicioval zvolanie mimoriadneho ústavnoprávneho výboru. Podpisy potrebné na zvolanie mimoriadnej schôdze výboru som už odovzdal.

V hnutí OĽANO-NOVA sa domnievame, že k znepokojujúcim informáciám by mal podať stanovisko a objasnenie aj generálny prokurátor Jaromír Čižnár, ktorého prizvanie je súčasťou podanej žiadosti.

Vyzývame pána predsedu výboru Róberta Madeja, aby v krátkom čase zvolal mimoriadny ústavnoprávny výbor, aby mohli občania Slovenskej republiky prostredníctvom volených zástupcov žiadať špeciálneho prokurátora Kováčika ako aj generálneho prokurátora Čižnára o jasné a zrozumiteľné vysvetlenie uvedeného zarážajúceho stavu, keď zo 61 prípadov nepodal pán Kováčik za posledných 8 rokov ani jednu obžalobu.

Veríme, že aj takýmto spôsobom pomôžeme občanom obnoviť dôveru v inštitúcie, ktoré sú priamo zodpovedné za vyvodenie dôsledkov v kauzách, ktoré pripravili občanov nielen o množstvo finančných prostriedkov, ale v mnohých aj zlomili dôveru v spravodlivosť a rovnosť všetkých pred zákonom.”

Náš plán

Máme viac ako 900
riešení pre Slovensko!

Program