Jána Mrvu podporuje sedem politických subjektov. Široká koalícia postaví v Bratislave 45 kandidátov na poslancov

K podpore kandidáta na primátora Bratislavy Jána Mrvu sa pridali ďalšie politické strany a hnutia. Okrem OĽANO, SaS, SME RODINA a KDH mu dnes vyjadrili podporu NOVA, OKS a Zmena Zdola.

Široká koalícia demokratických opozičných strán postaví do volieb 45 kandidátov na poslancov mestského zastupiteľstva. „Títo ľudia vytvárajú dobrý a kvalitný tím, veríme, že čo najviac z nich bude úspešných,“ uviedol predseda hnutia OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti Igor Matovič a pokračoval: „Naše hnutie budú reprezentovať štyria kandidáti. Mohli sme mať viacerých, ale snažili sme sa maximálne ustupovať a urobiť všetko preto, aby sme postupovali spoločne. Nie je umenie dať si na oči klapky a ísť vlastnou cestou, umenie je urobiť všetko preto, aby sme spojili sily a zabránili tomu, aby Bratislavu ovládli developeri a finančné skupiny.“

Podpredseda strany SaS Ľubomír Galko vyjadril radosť nad dohodou siedmich demokratických strán. „Pozícia primátora akéhokoľvek mesta je veľmi dôležitá. Avšak nemenej dôležité je to, aby mal za sebou podporu silného a odborného tímu. Dohoda v Bratislave sa nerodila ľahko, boli to zložité rokovania, ktoré by nebolo možné zavŕšiť bez mnohých kompromisov,“ vyjadril sa Galko a dodal: „Strana SaS je lídrom, čo sa týka počtu poslancov na kandidátke. Garantujem, že všetci naši kandidáti sú čestní a zdatní ľudia, a že nový primátor, pevne verím, že to bude Ján Mrva, sa bude môcť na nich spoľahnúť.“

Spokojnosť so širokou koalíciou a jej spoločným kandidátom na primátora vyjadrilo aj hnutie SME RODINA. „Každý, kto aspoň trochu sleduje politiku vie, s akými hodnotami a princípmi sme vstupovali do politiky. Pevne dúfame, že Ján Mrva bude schopný tieto princípy implementovať aj na úrovni komunálnej politiky,“ povedala za hnutie Adriana Pčolinská.

Predseda KDH Alojz Hlina verí, že široká koalícia vytvorila víťazný tím. „KDH dáva do spoločnej kandidátky sedem veľmi dobrých kandidátov. Veríme, že uspejú rovnako ako celý tento tím,“ vyjadril sa Hlina.

Podľa predsedu hnutia NOVA Gábora Grendela bude Ján Mrva dobrým primátorom Bratislavy. „Svedčia o tom jeho výsledky práce vo Vajnoroch, kde dlhé roky pôsobí ako starosta. Ján Mrva má bohaté skúsenosti s komunálnou politikou, no nie vždy sú skúsenosti v politike jediným kritériom na to, aby ste boli dobrým primátorom. Aj súčasný primátor má bohaté skúsenosti, napriek tomu predal PKO za jedno euro či predstieral výberové konania na mestských podnikoch. Preto druhým kľúčovým kritériom je čestnosť. Ján Mrva sa v zlomových okamihoch vždy zachoval ako čestný, férový a transparentný mestský poslanec. Pre hnutie NOVA je cťou, že ho môžeme podporiť na primátora Bratislavy,“ povedal Gábor Grendel.

„Ján Mrva za svoje 12-ročné vedenie Vajnor nenesie na svojom štíte žiadny šrám korupčných káuz či klientelizmu. Mrva spolu s Grendelom patria medzi poslancov mestského zastupiteľstva, ktorí strážia financie Bratislavčanov a správne demokratické rozhodovanie. Verím, že záver bude úspešný,“ vyjadrila sa Zuzana Aufrichtová za OKS.

„Zmena Zdola verí, že nový primátor skutočne splní to čo sľúbil,“ povedala Elena Pätoprstá a pokračovala: „Verím, že sa nebudeme musieť obávať z vecí, ktoré sa v súčasnosti dejú na magistráte. Pevne verím, že k tomu prispejú aj kandidáti na poslancov za Zmenu Zdola.“

Kandidát na primátora Bratislavy Ján Mrva poďakoval všetkým politickým hnutiam a stranám za podporu. „Je to potešujúce, ale zároveň aj zaväzujúce nesklamať dôveru siedmych politických subjektov, ale hlavne dôveru Bratislavčanov. Máme dobrý plán, zostáva nám len pretaviť ho do dobrého výsledku. Čaká nás 58 dní kampane, preto nám želám pevnú trpezlivosť. Verím, že sa nášmu mestu podarí prinavrátiť dušu a že z neho vytvoríme mesto, kde sa bude dobre dýchať a kde sa budú ľudia dobre cítiť,“ uzavrel Ján Mrva.

Náš plán

Máme viac ako 900
riešení pre Slovensko!

Program