Kauza energie: Šéf ÚRSO úmyselne klame ľudí a Fico viní Perinbabu

Líder OĽaNO Igor Matovič reagoval dnes na tlačovej besede na úmyselné klamstvá predsedu Úradu pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO) Jozefa Holjenčíka, ku ktorým sa následne pridal aj premiér Fico.

“Zverejnili sme, že Robert Fico podviedol stredoslovenské domácnosti. Verejne ich vyzval, aby roztrhali faktúry, ale v skutočnosti ľudia teraz zaplatia viac ako pred ich roztrhaním. Šéf ÚRSO Holjenčík následne zverejnili prepočty, kde však porovnával ceny voči roku 2016, čo je úmyselná lož s cieľom zakryť skutočnosť, že Ficovo divadlo ľuďom ceny zvýšilo,” hovorí Matovič.

“Cez víkend sme však prišli na ďalší podvod, ktorí títo páni na ľuďoch spáchali. Trojnásobné platenie za trojfázové ističe zrušili len tým domácnostiam, ktoré boli k 31.12.2016 zaradení v sadzbe D1, čo je veľmi málo domácností. Všetci ostatní budú platiť výrazne viac ako pred Ficovým divadlom a mnohí výrazne viac ako aj v roku 2016. Napríklad bežná rodina so spotrebou 2500 kWh zaplatí až 358 eur namiesto 312 eur. V prípade trojfázového prúdu, čo je absolútna väčšina rodinných domov, tak ide o sumu 439 eur namiesto 393 eur. Rodiny, ktoré elektinou kúria, zaplatia o 20% viac ako v roku 2016!” vypočítal nové ceny Matovič.

“Robert Fico spolu s Holjenčíkom verejne sľúbili, že zrušia nezmyselnú trojnásobnú platbu za istič, no v skutočnosti došlo k zrušeniu len pre tých, ktorých je najmenej a majú najnižšiu spotrebu. Vláda vyhlasuje, že chce byť hrádzou proti extrémizmu, Danko hlásal na bilbordoch odborné spravovanie krajiny, avšak týmto len potvrdzujú, že nevedia spravovať štát a majetok nás všetkých dajú radšej spravovať svojim kamarátom, ktorí za jedno sedenie v dozornej rade dostanú 2 000 eur. Dajú si kávičku a schvália ceny, ktoré oberajú ľudí o peniaze,“ tvrdí poslanec Eduard Heger.

Igor Matovič vyzval premiéra Fica, aby sa neschovával za Jozefa Holjenčíka a jeho rozhodnutie. Lebo za chaos s cenami je v prvom rade zodpovedný on, keďže nám 10 rokov vládne. Rovnako sa nemôže zo zodpovednosti vyzúvať ani Andrej Danko, ktorý si dosadil za šéfa dozornej rady likvidátora Lesostavu Revúca, ktorý Danko zamladi vytuneloval a ľuďom nevyplatil mzdy. Hnutie OĽaNO-NOVA očakáva, že koalícia okamžite príde s definitívnym riešením ako zastaviť vysoké ceny energií.

Náš plán

Máme viac ako 900
riešení pre Slovensko!

Program