KDH dostalo veľkorysú ponuku od OĽANO. Veríme, že sa zachová zodpovedne, dúfa Matovič

Hnutie OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO) a Kresťanská únia (KÚ) ponúkajú Kresťanskodemokratickému hnutiu (KDH) 75 miest na spoločnej kandidátke. KDH ponúkajú možnosť ísť do volieb s vlastným programom, možnosť vytvoriť po voľbách vlastný poslanecký klub a predsedovi Alojzovi Hlinovi ponúkajú tretie miesto na kandidátke s tým, že pred ním na prvých dvoch miestach nebude aktívny politik.

Podľa predsedu OĽANO Igora Matoviča zvedieme v najbližších voľbách rozhodujúci zápas o Slovensko. „Buď sa nám podarí vytrhnúť Slovensko z rúk mafie, alebo tento súboj definitívne prehráme. V takejto situácii je preto dôležité zjednotiť všetky šíky a zabojovať o proti mafii, ktorá ovládla Slovensko,“ uviedol Matovič s tým, že vo voľbách si demokratická opozícia nemôže dovoliť, aby prepadli potrebné hlasy, ako tomu bolo v posledných parlamentných voľbách, kedy sa KDH tesne nedostalo do parlamentu. „V týchto voľbách si nemôžeme dovoliť luxus, aby znova prepadli hlasy, ktoré potrebujeme na porazenie mafie. Keď chceme vytrhnúť Slovensko z rúk mafie, musíme sa správať zodpovedne. Nesmie zvíťaziť naše ego. Musíme uprednostniť verejný záujem pred záujmami jednotlivých strán,“ pokračoval I. Matovič.

Ponuku pre KDH označil Matovič za veľkorysú a úprimnú, ktorá podľa neho prichádza v hodine 12-tej. Platiť bude, symbolicky, do 17. novembra. „Budeme čakať, ako KDH zareaguje na našu ponuku a či spoločne urobíme veľmi silnú kandidátku, ktorá zabezpečí, aby žiadny hlas voliča neprepadol. Čo viac sa dá urobiť preto, aby sme spojili všetky kresťanské sily, ktoré to so Slovenskom myslia vážne?,“ pýta sa Matovič. „Veríme, že rada KDH zajtra k našej ponuke zaujme zodpovedné rozhodnutie, ktoré bude zohľadňovať záujem celej demokratickej opozície,“ dodal.

Aj predsedníčka Kresťanskej únie (KÚ) Anna Záborská verí, že kresťanské hlasy neprepadnú a kresťania budú mať silné  a zodpovedné zastúpenie v parlamente. „Kresťanské strany od roku 1989 vždy stáli na správnej strane, vždy dokázali potlačiť vlastné záujmy v prospech Slovenska. Dnes opäť stojíme na križovatke a opäť ide o Slovensko,“ uviedla Záborská s tým, že Slovensko je v súčasnosti prelezené korupciou a mafiou, čo ohrozuje samotné základy našej vlasti. „Hrozí, že ak človek nemá známosti alebo peniaze, nedovolá sa spravodlivosti. Ak sa tomuto nepostavíme čelom, nepostavíme sa  za Slovensko,“ pokračovala.

Podľa Záborskej je súčasná politická situácia neradostná, čo kresťanskí voliči cítia a žiadajú spoluprácu. „Musíme sa spojiť a urobiť formáciu, ktorá dokáže zásadne zmeniť výsledky volieb, a po nich aj Slovensko,“ uzavrela Anna Záborská s tým, že dúfa v spojenie kresťanských síl v mene zodpovednosti voči kresťanskej politike a voči Slovensku.

Náš plán

Máme viac ako 900
riešení pre Slovensko!

Program