Koalícia Smer – ĽSNS sa prejavuje v plnej sile. OĽANO bude iniciovať mimoriadny hospodársky výbor pre situáciu s autodopravcami v BBSK

Strana Smer sa v spolupráci so Smeru spriazneným dopravcom rozhodli z obyvateľov kraja urobiť rukojemníkov svojich nemorálnych kšeftov.
Nová koalícia medzi stranou Smer a Kotlebovou ĽSNS sa prejavuje v plnej sile. Marián Kotleba krátko po prehratých župných voľbách, ešte vo funkcii župana Banskobystrického samosprávneho kraja, napriek varovaniam právnej a odbornej verejnosti, podpísal dopravcom dodatok na predĺženie ich pôsobenia bez súťaže, čo je v rozpore so slovenskou ako aj európskou legislatívou. „Keď o tejto nezákonnosti v posledných dňoch rozhodol súd, premiér Slovenskej republiky Peter Pellegrini, ktorý má ako prvý hájiť záujmy občanov, sa postavil sa na stranu Mariána Kotlebu a súkromného dopravcu s výpalníckymi praktikami. Tretí najvyšší ústavný činiteľ dáva nám všetkým najavo, že pohŕda zákonom, rozhodnutím súdu a najmä občanmi,“ uviedol tieňový minister dopravy za OĽANO Ján Marosz a pokračoval: „Namiesto toho, aby Pellegrini spolu s ministrom hospodárstva Petrom Žigom v takejto situácii pomohli vedeniu Banskobystrického samosprávneho kraja a hľadali riešenie, zmohli sa len na verbálne útoky na vedenie župy, hoci štát má v SAD Zvolen takisto svoj podiel.“
Marosz tvrdí, že Peter Pellegrini je cez svojich nominantov priamo zodpovedný za zastavenie prímestskej autobusovej dopravy v BBSK. „To, že Kotleba nedokáže vládnuť a kompetentne spravovať kraj, je už dávno známe. Dôsledky jeho zlých rozhodnutí pociťujú občania na vlastnej koži práve dnes,“ hovorí poslanec NR SR J. Marosz, ktorý zároveň poukázal na podobný problém s autodopravcami v Žilinskom samosprávnom kraji, ktorý župa pod vedením Eriky Jurinovej z OĽANO úspešne vyriešila nedávno. „Rovnakým tlakom oligarchu, ktorý si zvykol na štedré dotácie župy pri prevádzkovaní prímestskej dopravy, čelila aj naša županka Erika Jurinová v žilinskom kraji. Vďaka včasnej podpore odborníkov z môjho tímu, ako aj odborníkov z úradu VÚC, boli vytvorené také legislatívne a odborné podklady, ktoré nedokázal miestny oligarcha v doprave napriek úpornej snahe rozvrátiť. Občania sa tak neocitli v nezávideniahodnej situácii, v akej sú dnes obyvatelia Banskobystrickej župy,“vyjadril sa Marosz.
Keďže štát je akcionárom v spoločnosti SAD Zvolen a tým pádom priamo zodpovedá za vzniknutú situáciu, hnutie OĽANO bude iniciovať zvolanie mimoriadneho Výboru NR SR pre hospodárske záležitosti za účasti ministra hospodárstva. „Na výbore sa budeme pýtať ministra hospodárstva Petra Žigu, akým spôsobom sa štát pričiní o vyriešenie vzniknutého problému. Občania banskobystrického kraja potrebujú dennodenne dochádzať za prácou, do škôl, ako aj k lekárovi, nemôžu byť rukojemníkmi autodopravcov,“ vyjadril sa tieňový minister financií a hospodárstva a člen Výboru NR SR pre hospodárske záležitosti Eduard Heger. „Zároveň preto vyzývame premiéra Petra Pellegriniho, aby nepolitikárčil a zachoval sa ako naozajstný premiér, ktorému záleží na ľuďoch,“ uzavrel Heger.

Náš plán

Máme viac ako 900
riešení pre Slovensko!

Program