Korupcia je pracovnou metódou SMER-u, vraví podpredsedníčka NR SR Erika Jurinová

Korupcia je pracovnou metódou SMER-u, vraví podpredsedníčka NR SR Erika JurinováV súvislosti s odvolávaním ministra Petra Žigu upozornila podpredsedníčka NR SR Erika Jurinová na mnohé predošlé kauzy vládneho SMER-u. „Korupcia a klientelizmus sú neustále pracovnou metódou a nástrojom strany SMER. Presviedčame sa o tom takmer denne. Za skoro každým verejným obstarávaním, štátnym obchodom, či službou je nejaký biznis. K dnešnému dňu bolo zmapovaných 120 káuz vlády Roberta Fica… zatiaľ mediálne najsilnejšia kauza piešťanského CT, Foraiova teta, palivové karty, bielenie karty, nezverejňovanie zmlúv Slovenskej eletronizačnej prenosovej sústavy, upratovacie služby, stráženie firmou Bonul, ale i Babišovi miliónové dotácie, z ktorých má kšeft i minister hospodárstva, v alobale balené banícke peniaze a kopu iných menších, ale i veľkých kšeftov,“ vypočítala Erika Jurinová s tým, že tieto skutočnosti nedovolia ani len pomyslieť na to, že SMER môže byť čistá strana, ktorá myslí na svojich občanov. „Niekedy sa dokonca cítim ako v dobách mečiarizmu, najmä tým, že SMER svoj systém voviedol do dokonalosti v sieťovaní vlastných ľudí na úradoch a zabetónovaním všetkých lojálnych osôb na najvyšších pozíciách. Dokonca v tom urputne pokračuje i teraz tesne pred voľbami,“ dodala Erika Jurinová.

Jedným z mnohých takýchto nehoráznych obchodov je podľa podpredsedníčky parlamentu aj kauza kompa na Dunaji. Obchod štátu s firmou Ponton City napojenou na SMER nie je čistý a aj malému dieťaťu musí byť jasné, že ak starú kompu cez Dunaj prevádzkoval štátny Slovenský vodohospodársky podnik za 490 tisíc eur ročne a nový prevádzkovateľ, súkromná spoločnosť Ponton City, to bude robiť za takmer 5 miliónov, niečo tu nesedí! „Robert Fico má plné ústa toho, že privatizácia štátneho majetku je zlodejina, no pritom sám predáva takýto majetok a to dokonca pre štát výrazne nevýhodne, bez akejkoľvek snahy o vytvorenie konkurenčne zdravého prostredia. Dôležité je však vedieť aj to, že firma Ponton City má korene presne v tej istej garáži, ako Interblue z kauzy emisie prvej vlády Roberta Fica. Jednoducho, je to neverending story! Kým bude pri moci SMER, budeme sa točiť v kruhu a nepohneme sa vpred!“ myslí si Erika Jurinová. Peter Žiga si odvolanie zaslúži, pretože je osobne zodpovedný za tento nevýhodný obchod.

„Odhalenia v kauze kompa vedú priamo do srdca strany SMER. Pani z valného zhromaždenia firmy bola v minulosti konateľkou Agentúry Smer, s.r.o., podnikateľskej dcéry strany SMER. Kľúčovou indíciou v kauze sú právničky blízke ministrovi obrany Martinovi Glváčovi. Jedna z nich je regionálnou funkcionárkou SMER-u a je v dozornej rade firmy s riaditeľom kancelárie ministra Petra Žigu a členom dozornej rady Vodohospodárskej výstavby. Každému súdnemu človeku je jasné, že tých náhod je až cez príliš, sú neuveriteľné. Verejné obstarávanie bolo podľa všetkého opäť raz zmanipulované. A Peter Žiga, poverený riadením ministerstva životného prostredia, je zodpovedný za tento obrovský prešľap. Nielenže je v kauze zainteresovaný cez právničky, ale on menoval riaditeľa Vodohospodárskej výstavy, ktorá nevýhodný obchod uzavrela. Tváriť sa stále, že o nič nejde, je také SMERÁCKE,“ uzavrela Erika Jurinová. Podpredsedníčka Národnej rady SR vie, že bez hlasov SMER-u sa ministra odvolať nepodarí, no aj tak je presvedčená, že aktivita opozície nie je márna. Je jej povinnosťou poukazovať na podvody SMER-u, najmä ak vládna strana nie je ochotná vyvodzovať žiadnu zodpovednosť. Peter Žiga spájaný s touto kauzou je dokonca v prvej desiatke kandidátky SMER-u do nadchádzajúcich parlamentných volieb a nie je sám tam s takýmto podozrením sám!

Náš plán

Máme viac ako 900
riešení pre Slovensko!

Program