Kremský: Nemôžeme sa uspokojiť s tým, že občania stoja hodiny v zápchach

Poslanec OĽANO a predseda výboru pre hospodárske záležitosti NRSR Peter Kremský na aktuálnej schôdzi parlamentu príde s pozmeňovacím návrhom. Ten by mal pomôcť zrýchliť dopravné stavby. „Do zákona o významných investíciách som navrhol doplniť aj dopravnú infraštruktúru celonárodného významu. Podmienkou je, že o nej rozhodne vláda. Verím, že ma koaliční partneri podporia a takéto vylepšenie v parlamente schvália,“ vysvetľuje Peter Kremský.

Cieľom je urýchliť povoľovanie významných dopravných stavieb, ktoré roky čakajú na realizáciu. „Príkladom je križovatka diaľnic D1 a D4 Ivanka Sever pred Bratislavou, ktorá neumožňuje výjazd z jednej na druhú. Sedem rokov Národná diaľničná spoločnosť a ministerstvo dopravy odkladali riešenie prepojenia, až z toho máme svetový unikát. Stavby za takmer dve miliardy eur sa budú ledva využívať,“ hovorí predseda hospodárskeho výboru.

Podľa jeho slov sa nechce uspokojiť s tým, že by dostavba križovatky mala trvať päť a viac rokov, čo by motoristom spôsobovalo hodinové zápchy. „Vyzývam ministra dopravy Andreja Doležala, aby našiel rýchlejšie riešenie. Odborníci hovoria, že by sa to dalo za dva až tri roky. Týmto pozmeňovacím návrhom tomu chcem pomôcť,“ dopĺňa Peter Kremský.

Podľa neho môže takáto zmena urýchliť aj ďalšie kľúčové dopravné stavby, ktoré roky meškajú. Príkladom je kysucká diaľnica D3 od Žiliny po Čadcu alebo úsek Turany – Hubová na severnej D1, či diaľnice na východnom Slovensku. „Nemôžeme sa uspokojiť s tým, že občania stoja hodiny v zápchach, musíme urobiť všetko preto, aby sa výstavba kľúčových trás zrýchlila,“ uzatvára poslanec OĽANO.

Náš plán

Máme viac ako 900
riešení pre Slovensko!

Program