Líder OĽANO Igor Matovič si uctil pamiatku Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej

Líder hnutia OĽANO, podpredseda vlády SR a minister financií Igor Matovič položil kyticu k pamätníku Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej na námestí SNP v Bratislave a uctil si tak ich pamiatku.

„Myslím si, že Ján Kuciak bol mimoriadny talent investigatívnej žurnalistiky. Z jeho článkov bolo cítiť, že dokáže vypátrať aj veci, ktoré nie sú na prvý pohľad zrejmé. Ján Kuciak vždy dokázal ísť pravde po krku a predviedol obrovskú guráž, keď sa postavil mafii,“ povedal Igor Matovič na adresu novinára.

Podľa slov Matoviča dnes nikto z nás nevie s istotou povedať, kto bol ten človek, ktorý vydal pokyn, aby Jána a Martinu zavraždili. Myslí si však, že môžeme jednoznačne skonštatovať, kto stvoril systém, ktorý umožnil vrahom myslieť si, že majú právo rozhodovať o živote. „Tento systém stvorili Robert Fico a Peter Pellegrini. Dvaja kľúčoví ľudia, ktorí tu v tých rokoch vládli, a ktorí umožnili, aby si objednávateľ vraždy myslel, že ak o ňom píše investigatívny novinár, tak môže zo svojej bohorovnosti rozhodnúť, že viac žiť nebude. Ja som osobne presvedčený, že posledný pokyn na jeho vraždu vydal ten, ktorému svojimi článkami išiel dennodenne po krku. O tom však musí rozhodnúť súd,“ zdôraznil.

Náš plán

Máme viac ako 900
riešení pre Slovensko!

Program