M. Sopko (OĽANO-NOVA): Učitelia sa ozvali, pretože ich tu nikto nepočúva

Učitelia sa opäť hlásia o slovo, keďže včera Iniciatíva slovenských učiteľov zaniesla svoju výzvu na Úrad vlády. Vládu dlhodobo vyzývajú, aby splnila ich požiadavky. Podľa poslanca za hnutie OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO-NOVA) Miroslava Sopka zďaleka nejde iba o to, že 3 body výzvy Slovenskej komory učiteľov sú nesplnené a 25 percentné zvyšovanie platov o ktorých počuli od súčasného predsedu vlády pred voľbami sa odrazu zmenilo len na 6 percent.

„Ozývajú sa najmä preto, lebo majú pocit, že ich tu nikto nepočúva. A určite si už uvedomili, že jedinou možnosťou pre dosiahnutie svojich požiadaviek je spoločný postup všetkých zapojených organizácii, ktoré sa podpísali pod deklaráciu iniciovanú Odborovým zväzom pracovníkov školstva a vedy na Slovensku. Len ten vytvorí tlak, ktorý pochopí aj vládna koalícia,“ tvrdí M. Sopko.

Podľa neho táto krajina nemá na výber a jej budúcnosť je len vo výraznejších investíciách do vzdelávania. „A najmä do ľudí, ktorí napriek doterajším reformným pokusom držia jeho úroveň nad vodou.“

Náš plán

Máme viac ako 900
riešení pre Slovensko!

Program