Matovič dáva dobrú radu KDH: odložte ponuku o registrovaných partnerstvách s PS/SPOLU, ktorá môže položiť vládu

Hnutie KDH by malo stiahnuť ponuku o registrovaných partnerstvách, ktorú v auguste dalo PS/SPOLU. Dôvodom je, že ak by po parlamentných voľbách v roku 2020 vznikla vláda zo strán demokratickej opozície, táto téma by ju mohla neskôr položiť. Toto riziko odrádza podľa Igora Matoviča mnohých voličov KDH, ktorí nemusia prísť vôbec voliť. „Ide nám o to, aby sa KDH do parlamentu dostalo, ale ak pôjde ďalej cestou, ktorú si vytýčilo posledné mesiace, tak mnohí ich voliči k voľbám nepôjdu,“vysvetlil líder hnutia OĽANO Igor Matovič. Zároveň pripomenul obsah ponuky, ktorú dal predseda KDH lídrom koalície PS/SPOLU. Tá znie, že téma registrovaných partnerstiev sa nebude otvárať hneď po parlamentných voľbách v roku 2020, ale až po tých komunálnych v roku 2022, teda ešte počas prípadnej vlády strán súčasnej opozície. Po predložení návrhu zo strany PS/SPOLU by podľa Alojza Hlinu o návrhu rokovala Rada KDH. „Ak by Rada KDH odhlasovala, že odchádzame z vlády, tak to bude rok pred parlamentnými voľbami 2024,“ uviedol Alojz Hlina na svojom blogu na webe Postoj, pričom v ňom zdôraznil, že tri roky sú vždy lepšie ako pol roka.

„Čo sme my šibnutí? Ak voliči uvidia, že vláda zasa nemusí vydržať celé funkčné obdobie, tak nám svoj hlas nedajú,“ zdôraznil Matovič. Podľa neho je to to isté, ako keby líder KDH posadil vládu zloženú z demokratickej opozície na sud s pušným prachom a koniec zápalnej šnúry by dal do rúk Roberta Fica. Ten môže veľmi ľahko pomôcť k tomu, aby vládu v priebehu vládnutia „vyhodil do vzduchu“. Napríklad tým, že návrh progresívcov o registrovaných partnerstvách podporí potrebný počet poslancov Smeru a následne KDH bude musieť z vlády odísť.

KDH pre ideologické otázky už položilo druhú vládu M. Dzurindu, po ktorej zostavil Robert Fico vládu s Jánom Slotom a Vladimírom Mečiarom. Odvtedy máme takmer bez prestávky vládu Smeru. Hnutie OĽANO preto už niekoľko dní hovorí, aby sa dali tieto ideologické otázky bokom. „Nedovoľme Robertovi Ficovi, aby pred voľbami strašil ľudí tým, že opozícia by prijala registrované partnerstvá, otvorila dvere migrantom, alebo zrušila sociálne výhody. Zachovajme v týchto otázkach status quo a sústreďme sa na to najdôležitejšie – finálny boj s mafiou. Z prieskumov vyplýva, že demokratická opozícia má veľkú šancu po budúcoročných voľbách poraziť mafiu. Je dôležité, aby sme to dali všetci,“ uzavrel Igor Matovič.

Zdroje ponuky KDH a PS/SPOLU:

https://www.ta3.com/clanok/1161733/tb-m-trubana-m-beblaveho-a-hlinu-o-vysledkoch-spolocnych-rokovani.html

https://blog.postoj.sk/46084/30-dni

Náš plán

Máme viac ako 900
riešení pre Slovensko!

Program