Matovič: Fico nechal ľudí desať rokov hrdlačiť. Teraz hrá trápne divadlo

Líder hnutia OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO) Igor Matovič spolu s tieňovým ministrom financií a hospodárstva Eduardom Hegerom tvrdia, že ak by Ficovi išlo naozaj o dobro ľudí, mali by za prácu v noci a cez víkendy príplatky už takmer rok. Riešenie OĽANO Fico najprv nedovolil prijať, teraz ho kopíruje.

Podľa lídra OĽANO Igora Matoviča sa Robert Fico správa ako vzorný farizej. „Desať rokov má absolútnu moc, ale ľudí nechal otročiť za almužny po nociach a bez príplatkov za soboty a nedele,“ uviedol Matovič a pokračoval: „Pred rokom sme na tento veľký problém upozornili a predložili sme návrhy zákonov na zvýšenie nočných príplatkov a zavedenie víkendových príplatkov do parlamentu. Očakávali sme, že nás strana Smer podporí, keďže si hovoria sociálni demokrati. Na naše veľké prekvapenie sme si od Roberta Fica len vyslúžili nadávky do bláznov a polobláznov. Navyše Robert Fico zakázal svojim poslancom za naše návrhy opakovane hlasovať. Dnes sa zrazu tvári ako spasiteľ, pýši sa cudzím perím a robí trápne divadielko vo fabrike,” povedal Matovič, a zároveň položil otázku: „Chcel by som sa preto Roberta Fica spýtať, či ho nemrzí, že zradil ľudí, nechal ich desať rokov hrdlačiť a keď sme ponúkli riešenie, zakázal ho prijať. Nie je mu trápne kopírovať návrh od ľudí, ktorých nazýva bláznami?,“ dodal Igor Matovič.

Tieňový minister financií a hospodárstva Eduard Heger (OĽANO) tvrdí, že ak by Robert Fico nebol ješitný a naozaj by mu išlo o dobro ľudí, mohli mať ľudia už skoro rok za noc a víkend výrazne vyššie platy. „Neviem, či si to Robert Fico dokáže ešte uvedomiť, ale práve takéto divadlo, ktoré na ľudí zahral, spôsobuje, že ľudia strácajú dôveru v politikov,“ vyjadril sa Heger a pokračoval: „Noční otroci nie sú na Slovensku žiadnou novinkou. Z dát európskeho štatistického úradu – Eurostatu vyplýva, že Slovensko je na špici v nočnej práci celých desať rokov vlád Smeru. Ak chce pán premiér ťažko pracujúcim ľuďom naozaj pomôcť, nech si vybaví v tej fabrike trvalý pracovný pomer. Všetci by si vydýchli,” doplnil Eduard Heger.

Náš plán

Máme viac ako 900
riešení pre Slovensko!

Program