Matovič: Kresťania nepodľahli zastrašovaniu. Urobíme všetko preto, aby sa Čaputová stala prezidentkou

“Pre úspech Zuzany Čaputovej bol podstatný nebývalý záväzok dvojice Mistrík a Čaputová, že len jeden z nich pôjde do prvého kola, ktorý sme s nimi vyrokovali, aj keď nám mnohí neverili, že sa nám to podarí. Rovnako dôležité však bolo, že Zuzana Čaputová je skutočne dobrou kandidátkou.

Som veľmi rád, že podstatná časť slovenských kresťanov nepodľahla zastrašovaniu a volili kandidátku, ktorej dopriali vlastný názor, aj keď s ním nesúhlasia. Prezident totiž nemá právomoc prijímať zákony. Som rád, že vyhodnotili skutky jednotlivých kandidátov a nepodľahli úmyselne šíreným klamstvám a bludom.

Od Zuzany Čaputovej očakávam v ďalšej časti kampane naďalej úprimnú komunikáciu, veľa odvahy a odhodlania. Očakávam tiež neúnavné potvrdzovanie verejného záväzku byť mostom medzi kresťanmi a liberálmi. Rovnako záväzok nepodporovať agendu LGBTI z pozície prezidentky, keďže prezidenta môžeme mať len jedného – aj pre kresťanov aj liberálov.

Od Maroša Šefčoviča by som očakával, aby dokázal odolať pokušeniu používať neférové útoky. Avšak na doterajší priebeh kampane a mizerný výsledok, Smer zrejme vytiahne tie najprízemnejšie zbrane, ako tomu bolo aj v minulých prezidentských voľbách.

V kampani bude naše hnutie stáť za svojimi voličmi, ktorí túžia po nádeji a dobe po Ficovi. Preto urobíme všetko preto, aby sa Zuzana Čaputová stala prezidentkou.”

Igor Matovič, predseda hnutia OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO)

Náš plán

Máme viac ako 900
riešení pre Slovensko!

Program