Matovič: Obchody manželov Sakovcov majú znaky závažnej trestnej činnosti

Predseda hnutia OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO) Igor Matovič dnes upozornil na ďalší podozrivý obchod, ktorý manželia Sakoví v roku 2012. Halu s pozemkami, ku ktorej sa Sakovci dostali príliš lacno dnes predáva sedemkrát drahšie.

Firma manželov Sakovcov  IN COMPANY, s.r.o kúpila v roku 2012 halu spolu s pozemkami v Pezinku za 50-tisíc eur od firmy VODNÝ ZÁCHRANNÝ SYSTÉM, s.r.o. „Táto firma sa však k hale s pozemkami v Pezinku dostala len rok predtým za 186-tisíc eur. Kto z nás by predával niečo za 50-tisíc eur, keď to len pred rokom kúpil za 186-tisíc eur?,“ pýta sa Matovič, podľa ktorého má tento obchod všetky znaky trestného činu legalizácie príjmov z trestnej činnosti a je vysoko pravdepodobné, že oficiálna cena bola len zlomkom skutočne zaplatenej kúpnej ceny a niekoľko stotisíc eur išlo bokom. „Tejto teórii nasvedčuje aj fakt, že v súčasnosti predáva firma IN COMPANY tento objekt za 339-tisíc eur, čo je o 578 percent viac, než za čo to kúpila. Čistý zisk predstavuje 289-tisíc eur. Zázračné zbohatnutie, ako z rozprávky. Čoho sa Sakovci chytia, hneď spáchajú „podnikateľský“ zázrak,“ vyjadril sa Matovič.

Predseda Obyčajných upozornil aj na fakt, že rovnako firma Alexandra Saka IN COMPANY, ako aj firma Martina Mosného ZÁCHRANNÝ VODNÝ SYSTÉM, sídlia na tej istej adrese a dokonca majú v kontaktoch na účtovnej uzávierke uvedené aj rovnaké telefónne číslo.

Igor Matovič takisto dopredu upozornil, že ministerka Saková sa nebude môcť vyhovárať na to, že firma IN COMPANY patrí jej manželovi. „V čase obchodu nemali manželia Sakovci zrušené bezpodielové spoluvlastníctvo majetku. Pani ministerka teda o všetkom veľmi dobre vedela. Dnes sa nemôže tváriť, že to tak nebolo,“ povedal Matovič, ktorý sa tiež vyjadril k včerajšiemu stanovisku Generálnej prokuratúry, v ktorom sa uvádza, že vo veci manželov Sakovcov bude konať až vtedy, keď ich prípad vyšetrí polícia. „Generálna prokuratúra má v takomto prípade konať ex offo a nie čakať na to, kým Sakovú vyšetrí polícia, ktorej de facto šéfuje ona sama,“ uviedol Matovič a dodal. „Je to podvod ako z učebnice. Denisa Saková by mala okamžite opustiť funkciu ministerky rovnako, ako to urobil po odhaleniach Tomáš Drucker. Veľmi dobre vie, že toho má za ušami podstatne viac. Môže ma zažalovať aj 1500-krát, všetko čo hovorím, je z verejne dostupných zdrojov a tieto „podnikateľské“ zázraky na nedajú nijako normálne vysvetliť. Môžete urobiť kedy-tedy obchod roka, ale nie vždy, keď niečo kúpite ako Drucker a Saková.“

Predseda OĽANO zároveň vyvrátil lživé vyjadrenia ministerky Sakovej, ktorá vo svojom stanovisku uviedla, že Igor Matovič utočí preto, lebo je sám vyšetrovaný. „Bol by som rád, keby ste ma vyrozumeli o tom, že ma orgány vyšetrujú, pretože už rok som v kontakte s políciou nebol a žiadnu takú informáciu nemám. Takže by som bol rád, keby ste si nevymýšľali,“ odkázal ministerke Sakovej Igor Matovič.

Súvisiace linky:

VODNÝ ZÁCHRANNÝ SYSTÉM v likvidácii, s.r.o. – obchodný register:
http://www.orsr.sk/vypis.asp?ID=177827&SID=2&P=1

VODNÝ ZÁCHRANNÝ SYSTÉM v likvidácii, s.r.o. – účtovné závierky:
https://www.finstat.sk/45512914/zavierka

VODNÝ ZÁCHRANNÝ SYSTÉM, s.r.o.: – identifikácia predošlého vlastníka
http://www.pezinok.sk/uploadfiles/File/msz/2013-04-11/MsZ_PK_2013-04-11-bod16.pdf

mapy.cz – letecký záber:
https://sk.mapy.cz/zakladni?x=17.2677216&y=48.2976593&z=19&l=0&base=ophoto&q=pezinok

IN COMPANY, s.r.o. – list vlastníctva 4999 Pezinok – parcela 1055/3:
https://zbgis.skgeodesy.sk/mkzbgis/sk/kataster/?bm=zbgis&z=18&c=17.26710,48.29765#/detail/kataster/parcela-c/846163/1055_3?zoom=false

IN COMPANY, s.r.o. – list vlastníctva 4999 Pezinok:
https://kataster.skgeodesy.sk/EsknBo/Bo.svc/GeneratePrf?prfNumber=4999&cadastralUnitCode=846163&outputType=pdf

IN COMPANY, s.r.o. – obchodný register:
http://www.orsr.sk/vypis.asp?ID=44861&SID=2&P=1

IN COMPANY, s.r.o. – účtovné závierky:
https://www.finstat.sk/35907991/zavierka

IN COMPANY, s.r.o. – predaj haly za 339 tisíc eur:
https://www.nehnutelnosti.sk/3069931/predaj-haly-v-pezinku/

Náš plán

Máme viac ako 900
riešení pre Slovensko!

Program