Matovič: Som hrdý na našich voličov. Do Európy posielame dobrého človeka a fundovaného odborníka

Predseda hnutia OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO) Igor Matovič ocenil rozhodnutie voličov svojho hnutia, ktorí zvolili za europoslanca Petra Polláka. Jeho zvolenie je jasnou odpoveďou hnutia OĽANO na extrémizmus.

„Dobrý úmysel sa podaril. Peter Pollák sa stal prvým rómskym europoslancom, a ja som patrične hrdý na našich voličov,“ uviedol Igor Matovič v reakcii na výsledky eurovolieb. „Chceli sme ukázať, že naši voliči sú iní, že sú nad vecou, a že dokážu do Európy za nás všetkých poslať signál, že nie sme rasistická ani fašistická krajina,“ pokračoval.

Hanba z toho, že v europarlamente budú za Slovensko sedieť dvaja fašistickí poslanci, je podľa Matoviča vykompenzovaná zvolením Petra Polláka. „Peter Pollák vyrastal v osade. Veľakrát mu bolo dávané najavo, že je menejcennej rasy. Peter sa tomuto osudu vzoprel, vyštudoval vysokú školu, má doktorát a dnes on sám učí na vysokej škole. Je to človek, na ktorého môže byť naša krajina hrdá,“ povedal Matovič a pokračoval: „Ako splnomocnenec vlády pre rómske komunity vyrokoval od Európskej komisie 380 miliónov eur na riešenie rómskej problematiky v našich osadách. Tieto peniaze sú dnes, žiaľ, v rukách Mostu – Híd, a míňajú sa na rôzne štúdie, chlebíčky a snemy v rôznych hoteloch, kde sa bavia o tom, ako teda budú rómsku problematiku riešiť. O to viac som hrdý, že do Európy za Slovensko vysielame dobrého človeka, dobrého róma a fundovaného odborníka,“ dodal Matovič.

Peter Pollák sa poďakoval všetkým svojim voličom, ako aj voličom hnutia OĽANO, a zároveň ocenil rozhodnutie Igora Matoviča, ktorý sa vzdal kandidatúry v prospech neho. „Hnutie OĽANO už veľakrát ukázalo, že vie robiť nielen populárne, ale aj správne rozhodnutia. Sme jediným hnutím, ktoré takto dalo jasnú odpoveď na extrémizmus,“ uviedol Pollák.

Prioritnou témou P. Polláka v Európskom parlamente bude podľa jeho slov zastavenie šírenia strachu. „Musíme upokojiť Európanov a urobiť všetko preto, aby sa nebáli,“ vyjadril sa Pollák, ktorý sa chce v europarlamente venovať aj téme vyrovnávania regionálnych rozdielov. „Nie je možné, aby v krajinách Európskej únie, vrátane Slovenska, boli také výrazné regionálne rozdiely. Som presvedčený o tom, že Európska komisia si musí viac všímať najmä chudobné regióny, a svoju finančnú pomoc by mala zamerať práve na vyrovnanie regionálnych rozdielov,“ povedal.

Peter Pollák dodal, že v EP chce byť nositeľom rómskej témy, ako tomu bolo aj v NR SR. Zároveň však deklaroval, že bude obhajovať Slovensko ako celok. „Ako europoslanec budem zastupovať všetkých Slovákov bez rozdielu. Našim voličom patrí veľká vďaka za to, že dali jasnú odpoveď, že Slovensko nie je fašistickou alebo rasistickou krajinou,“ uzavrel Pollák.

Náš plán

Máme viac ako 900
riešení pre Slovensko!

Program