Megalomanská stranícka akcia Smeru na Devíne za peniaze zo štátneho rozpočtu.

Poslanci hnutia OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO-NOVA) Eduard Heger a Ján Marosz poukázali na zneužitie štátneho sviatku na stranícke účely. Na oslavy sviatku sv. Cyrila a Metoda na Devíne boli zvážaní ľudia autobusmi, ktoré si objednalo ministerstvo vnútra. Podľa poslancov boli autobusy objednané pre zamestnancov štátnej správy a členov strany Smer.

„Príchod sv. Cyrila a Metoda je dôležitý míľnik dejín Slovenska. Zneužitie tejto udalosti na stranícke účely je dehonestáciou štátneho sviatku. Premiér Fico urobil z osláv príchodu vierozvestcov Mečiarove Pasienky,“ povedal poslanec Heger, podľa ktorého dostali zamestnanci okresných úradov nariadenie objednať autobusy na oslavy na Devíne. Heger predložil novinárom objednávky ministerstva vnútra na prepravné a nájom prepravných prostriedkov, z ktorých vyplýva, že ide o sumárnu hodnotu minimálne 40 tisíc eur.

„Zdá sa, že Fico urobí všetko pre to, aby si udržal moc. Fakt, že to bola stranícka akcia Smeru potvrdzujú aj sms správy členom strany, v ktorých sa uvádza oznam o organizácii zájazdu, miesto a čas odchodu autobusu a tiež výzva na potvrdenie účasti,“ uvádza Heger s tým, že to, že ide o členov Smeru, potvrdili na mieste samotní účastníci osláv a taktiež šoféri autobusov, ktorí ich na podujatie zvážali. „Často dostávame podnety na prešľapy od samotných členov Smeru, ktorým sa očividne nepáči politika Smeru a postupy premiéra Fica,“ doplnil E. Heger.

„Žiadame premiéra Fica, aby celkovú sumu za prepravu a prenájom autobusov zaplatil z vlastného vrecka, alebo zo straníckych peňazí Smeru,“ vyzval premiéra poslanec Ján Marosz, podľa ktorého Smer robí lacnú marketingovú politiku a zneužíva na to dôchodcov a štátnych zamestnancov.

„Fico sa nehanbí navoziť dôchodcov z celého Slovenska do Bratislavy na to, aby mu robili komparz na jeho straníckej akcii. Dokonca sa nehanbí nechať ich sedieť na zemi a na horúčave,“ povedal J. Marosz. „Mečiar svojim komparzistom aspoň zabezpečil dôstojné sedenie,“ doplnil Heger s tým, že Smer dostal za výsledok v posledných voľbách približne 16 miliónov eur, stranícke akcie teda má z čoho platiť bez toho, aby na to míňal peniaze zo štátneho rozpočtu.

Marosz tiež upozornil na prejav R. Fica, v ktorom hovoril o hodnotách, ktoré vierozvestci priniesli na Slovensko. „O hodnotách hovoril ten, ktorý v 80-tych rokoch podľa prihlášky do KSČ zastával prísne ateistické stanovisko, a pred prezidentskými voľbami sa chválil tým, že má sviatosť birmovania a v otázke viery by vyšiel lepšie, ako ktorýkoľvek poslanec KDH,“ dodal Marosz s tvrdením, že politika Smeru nemá nič spoločné s kresťanskými hodnotami.

Náš plán

Máme viac ako 900
riešení pre Slovensko!

Program