Milióny eur sú na správnych účtoch a Kaliňák je vysmiaty

Bývalý minister vnútra Robert Kaliňák si pre seba zabezpečuje beztrestnosť. Myslí si to predseda hnutia OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO) Igor Matovič, podľa ktorého za masívnou skartáciou dokumentov na ministerstve vnútra stál Robert Kaliňák a rovnako aj súčasná ministerka Denisa Saková.

„Robert Kaliňák nemôže nič nechať na náhodu. Vie, že ak chce ostať na slobode po podvodoch, ktoré na ministerstve vnútra napáchal, musí urobiť všetko pre to, aby si zabezpečil beztrestnosť na čas, keď na Slovensko konečne príde spravodlivosť,“ uviedol predseda Obyčajných Igor Matovič v súvislosti s medializovanou informáciou o skartovaní zmlúv k 276-tim verejným obstarávaniam. „Všetky tie zmluvy vážili spolu 484 kilogramov, čo je pre taký inštitút, akým je ministerstvo vnútra, zanedbateľné množstvo. Od roku 2007 až do roku 2010 tie zmluvy ležali na ministerstve vnútra a nikomu nevadili. Zrazu, jeden deň po tom, ako vyšetrovateľovi Vasiľovi Špirkovi odobrali Kaliňákov prípad, Robert Kaliňák spúšťa masívnu skartáciu 276-tich verejných obstarávaní za stovky miliónov eur,“ pokračoval Matovič s tým, že podozrenia z likvidácie prípadných dôkazov by nevznikali vtedy, ak by ministerstvo skartovalo zmluvy priebežne, čo však nerobilo.

„Pre toto je Kaliňák teraz spokojný a chodí vysmiaty po chodbách parlamentu. Presne takýto je jeho postup. Aj za účasti vtedajšej šéfky služobného úradu, terajšej ministerky vnútra Denisy Sakovej, najprv nechal zničiť prípadné dôkazy a teraz pokračuje ďalej,“ povedal Matovič a upriamil pozornosť na nový zákon o voľbe policajného prezidenta, o ktorom bude rozhodovať Národná rada SR. „Kaliňák si ešte potrebuje zabezpečiť svojho policajného prezidenta, ktorý bude volený do funkcie na sedem rokov, a následne si potrebuje zabezpečiť svojich ústavných sudcov, ktorí budú na ústavnom súde až do roku 2031. Chce si tak zabezpečiť absolútnu beztrestnosť na časy po Ficovi,“ vyjadril sa Igor Matovič.

Náš plán

Máme viac ako 900
riešení pre Slovensko!

Program