Mimoriadna tlačová správa k najnovším informáciám o únose Vietnamca

Výpovede slovenských policajtov o únose vietnamského občana zverejnené v Denníku N hovoria o priamom zapojení ministra Kaliňáka a vedenia rezortu vnútra do únosu. Je neprijateľné, že naša vláda sa priamo podieľala na únose cudzieho štátneho príslušníka a pomáhala vietnamskej tajnej službe.

„Zneužitie slovenského vládneho hotela a vládneho lietadla na operácie cudzej tajnej služby hrubo porušujú suverenitu Slovenska. Podľa najnovších informácii bol vietnamský občan násilím odvlečený aj z územia Slovenska a ľudia z vedenia ministerstva vnútra tak mohli spáchať viacero trestných činov. Navyše vláda tento únos kryla a svojich vlastných občanov bezočivo klamala. Za ohrozenie bezpečnosti a suverenity Slovenska by mal premiér Pellegrini spoločne s celou vládou podať demisiu. Aj z tejto kauzy vidíme, že vláda Petra Pellegriniho je len pokračovaním neschopnej vlády Roberta Fica. Bolo obrovskou chybou, že Most-Híd umožnil, aby táto vláda vznikla a ohrozovala dobré meno a národné záujmy Slovenska. Táto vláda stratila právo vládnuť,” vyhlásila predsedníčka poslaneckého klubu OĽANO Veronika Remišová.

“Za Mečiara uniesli prezidentovho syna. Za Fica uniesli Vietnamca. V oboch prípadoch za pomoci slovenských štátnych orgánov. Všetky zverejnené podrobnosti musia byť od začiatku jasné Tiborovi Gašparovi a Robertovi Kaliňákovi. Napriek tomu pred niekoľkými mesiacmi na branno-bezpečnostnom výbore agresívne všetko popierali. Tak, ako postupne odišli Mečiar a Lexa z verejného života, by mali skončiť všetci vedomí aktéri tohto zločinu,” dodal tieňový minister vnútra za OĽANO Gábor Grendel.

Náš plán

Máme viac ako 900
riešení pre Slovensko!

Program