Neúnavná iniciatíva hnutia OĽANO pomohla obecným policajtom. Dnešné hlasovanie sa zapíše do dejín obecnej polície, myslí si Martin Fecko

Vďaka iniciatíve hnutia OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO) sa podarilo pre obecných policajtov presadiť nárok na dávku osobitného sociálneho poistenia. Tento nárok získa policajt po odpracovaní 25 rokov v obecnej polícii, pričom nárok mu vznikne po dovŕšení 56 rokov a bude platiť až do dovŕšenia jeho dôchodkového veku.

Národná rada SR dnes schválila nárok na príspevok pre policajtov za prácu v obecnej polícii. Podľa poslanca NR SR za hnutie OĽANO Martina Fecka práve počet odpracovaných rokov a vek policajta majú najväčší vplyv na „opotrebovanosť“ a znižovanie efektivity práce obecnej polície. „Výška a obdobie výplaty príspevku umožní bývalým obecným policajtom dôstojné prežitie preddôchodkového veku, kedy už vzhľadom na náročnosť práce v obecnej polícii nie sú schopní vykonávať túto prácu. Treba si totiž uvedomiť, že ich možnosť zaradiť sa do pracovného procesu u iného zamestnávateľa v inej oblasti je výrazne obmedzená,“ odôvodnil potrebu uznania nároku na príspevok pre policajtov M. Fecko.

Poslanci NR SR schválili príspevok vo výške 60% priemernej mzdy obecného policajta a pri súčasnom veku odchodu do dôchodku by sa mal obecným policajtom vyplácať po dobu 6 rokov. „Hnutie OĽANO predkladalo novelu zákona a riešilo tento problém už v minulom volebnom období. Samozrejme, ako vždy, keďže bola z opozičného tábora, neprešla. Nášmu hnutiu však nejde o politikárčenie, preto nám nevadí, že našou iniciatívou sa inšpirovala koalícia. My pracujeme pre ľudí, preto sme radi, že dnes Národná rada konečne, vďaka našej iniciatíve, pomohla obecným policajtom,“ vyjadril spokojnosť Martin Fecko, ktorý verí, že toto hlasovanie sa zapíše do dejín činnosti obecných a mestských policajtov.

Náš plán

Máme viac ako 900
riešení pre Slovensko!

Program