Obchvat: Za lepší Prešov

Za lepší Prešov Hnutie OĽANO-NOVA podporuje mesto Prešov a Prešovčanov v stavbe obchvatov D1 a R4 v pôvodnom návrhu tak, aby naplnili potreby mesta i obyvateľov.

Martin Fecko a Jozef Lukáč, poslanci NR SR za klub hnutia OĽANO-NOVA podporia dnešný protest a blokáciu dopravy v Prešove za zachovanie pôvodného návrhu na vyriešenie katastrofálnej dopravnej situácie. Rovnako poslanci podali v tejto veci aj interpeláciu ministrovi dopravy a výstavby A. Érsekovi, aby boli zverejnené všetky informácie k aktuálnemu stavu veci, ktoré boli oznámené minulý týždeň.

“Prešovčania a aj obyvatelia širokého okolia zažívajú absolútny dopravný kolaps nielen v dopravných špičkách, ale aj počas dňa. Cez mesto prechádza kamiónová doprava na hlavný ťah na Poľsko, čo tiež neúmerne preťažuje celý dopravný, bezpečnostný a záchranný systém všetkých zložiek. Preto východniari v Prešove a okolí musia mať poriadny obchvat, tak aby o 3 roky sme nemuseli riešiť ďalšie rozširovanie obchvatov. Zaslúžia si to aj preto, lebo na východ sa stále zabúda a aj tu sú ľudia, ktorí chcú žiť dôstojný a lepší život,” uviedol Martin Fecko.

Náš plán

Máme viac ako 900
riešení pre Slovensko!

Program