OKOLO PREDSEDU SMERU NARASTAJÚ PODOZRENIA OBROVSKÝCH ROZMEROV

“Talianske noviny píšu, že Robert Fico telefonoval s mafiánom Antoniom Vadalom, ktorý je v súčasnosti podozrivý z obchodu s drogami a väzobne stíhaný v Taliansku. Práve s Vadalom je spájaná aj Ficova bývalá poradkyňa Mária Trošková, ako aj bývalý šéf krízového manažmentu a bezpečnosti štátu na Úrade vlády, Viliam Jasaň.

Práve o najnebezpečnejšej talianskej mafii, s ktorou je spájaný Vadala, napísal zavraždený Ján Kuciak svoj posledný článok.

Rok po jeho vražde, ktorá otriasla Slovenskom sa nezmenilo takmer nič. Premiér Pellegrini pôsobí, akoby premiérom ani nebol. Predseda Smeru Fico doteraz býva v byte usvedčeného daňového podvodníka. Vážne podozrenia na rozsiahlu korupciu, zneužívanie verejných zdrojov a eurofondov naše orgány nemajú ochotu vyšetrovať. V priamom prenose padá aj dôveryhodnosť prokuratúry, napríklad pri špeciálnom prokurátorovi dnes vidíme zvláštne operácie v štýle doby kešu.

Vrcholom úpadku a zhrubnutia slovenskej politiky je SNS a jej predseda Danko, ktorý po tom, čo sa pričinil o rekordné zdraženie potravín arogantne odkazuje zúfalým farmárom, „nech sa zodvihnú a veľmi rýchlo idú domov“. Prejavy jeho ministerky Matečnej snáď ani netreba komentovať.

Dnes je najvyšší čas v mene občanov Slovenska vyzvať všetkých čestných ľudí na polícií a prokuratúre, aby začali s plnou vážnosťou vyšetrovať podozrenia z toho, že v posledných rokoch pôsobí na Slovensku organizovaná skupina, ktorá zdá sa fungovala v symbióze s politikmi, oligarchami, finančnými skupinami a ako sa zdá, neváhala aj cez politických predstaviteľov tolerovať alebo dokonca kryť aj organizovaný zločin. Občania majú právo žiadať, aby každý, kto sa podieľal na fungovaní tohto systému, niesol za to plnú zodpovednosť.”

Veronika Remišová, predsedníčka poslaneckého klubu OĽANO

Náš plán

Máme viac ako 900
riešení pre Slovensko!

Program