OĽANO je pripravené podporiť stratifikáciu nemocníc. Vyzývame Poslancov Smeru, aby podporili návrh vlastnej ministerky

Hnutie OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO) je pripravené podporiť reformu nemocníc, tzv. stratifikáciu.

Sme radi, že sa nášmu hnutiu podarilo do reformy presadiť maximálne čakacie lehoty pre pacientov. Bola to zároveň kľúčová podmienka toho, aby OĽANO stratifikáciu podporilo, a vďaka našej snahe sme získali podporu ministerstva aj celej demokratickej opozície.

Zároveň vyzývame poslancov strany Smer, aby podporili návrh vlastnej ministerky Kalavskej napriek tomu, že predseda Smeru Robert Fico jej reformu paradoxne blokuje.

Ak by totiž stratifikácia nemocníc v parlamente prešla, vďaka snahe hnutia OĽANO budú mať pacienti na Slovensku zákonné právo byť zoperovaní a liečení do určitého termínu. Ak by tento termín nebol dodržaný, poisťovňa im bude musieť uhradiť liečbu, či operáciu aj u nezmluvného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti, hoci aj v inom členskom štáte EÚ.

OĽANO považuje reformu nemocníc za nevyhnutnú pre zlepšenie zdravotnej starostlivosti aj preto, že počas 12-tich rokov vlády Smeru sa žiadne systematické zmeny nerobili. Ak by teda reforma nemocníc v parlamente prešla, ministerka Kalavská bude prvou z ministrov zdravotníctva počas 12-tich rokov vlády Smeru, ktorá nebude len kúriť a svietiť.

Marek Krajčí, podpredseda Výboru NR SR pre zdravotníctvo a tieňový minister zdravotníctva za hnutie OĽANO

Náš plán

Máme viac ako 900
riešení pre Slovensko!

Program