OĽANO odsudzuje provokácie antirúškarov a mediálny lynč policajtov

Poslanci hnutia OĽANO tvrdo odsudzujú provokácie antirúškarov a mediálny lynč policajtov opozíciou. V čase rekordných čísel nakazených a zapĺňania nemocníc si organizované skupiny “antirúškarov” myslia, že zákony a opatrenia pre nich neplatia.

„Neohrozujú seba ale hlavne zákazníkov a zamestnancov, ktorým svojim nezodpovedným chovaním strpčujú život. Myslia si, že zákony a nariadenia pre nich neplatia a svojou nezodpovednosťou prispievajú k zhoršovaniu pandemickej situácie,” hovorí poslanec za OĽANO Andrej Stančík.

„Ako predseda výboru pre obranu a bezpečnosť vysoko oceňujem adekvátny zásah príslušníkov policajného zboru proti provokatérom a grázlom, ktorí takto nielen že narušujú verejný poriadok, ale aj ohrozujú zdravie zodpovedných občanov ignorovaním platných opatrení. Tento zásah považujem za vzorový a príkladný pre ďalšie prípadné aktivity grázlov tohto typu. Je najvyšší čas, aby menšina neterorizovala slušnú a zodpovednú väčšinu,“ povedal poslanec za OĽANO a predseda Výboru NR SR pre obranu a bezpečnosť Juraj Krupa.

Poslanec Kristián Čekovský povedal: „Pre nás je zásadné, aby sa súčasné nariadenia a opatrenia kontrolovali a aby si štát dokázal vynútiť ich dodržiavanie. Na Slovensku je väčšina slušných ľudí, ktorí dodržiavajú opatrenia, nosia rúška a takmer polovica Slovenska sa dala zaočkovať. Títo ľudia očakávajú, že tu nevznikne privilegovaná skupina, ktorá nemusí nič – tí ktorí chodia po obchodoch bez rúšok a vyvolávajú konflikty, ktorí sa nedajú očkovať a ktorí budú ohrozovať slušných ľudí a ich rodiny. Verím, že polícia si bude robiť svoju prácu aj v najbližších týždňoch tak, ako to ukázali policajti v Piešťanoch.“

„V momente, keď policajt stratí v demokracii rešpekt, skončili sme ako celá spoločnosť,”  vyjadril sa poslanec Dominik Drdul. „Polícia si v prípade razie v Lidli len robila svoju prácu a reagovala na nezodpovedné a cielené ignorovania opatrení, ako aj provokácie a agresivitu antirúškarov. Je záražajúce, že politici opozície jednak podporujú a vyzývajú k ignorovaniu opatrení a prispievajú tým k vysokým úmrtiam, no zároveň nemajú problém verejne lynčovať policajtov, ktorí si robia svoju prácu,“uzavrel Drdul.

Náš plán

Máme viac ako 900
riešení pre Slovensko!

Program