OĽANO pre hodinové zápchy na diaľnici D2 zvolalo na zajtra mimoriadny hospodársky výbor, riešenie krízovej situácie bude hľadať minister dopravy A. Doležal

Doprava na diaľnici D2 medzi Stupavou a Bratislavou kolabuje. Národná diaľničná spoločnosť tam opravuje most, takže doprava v smere do Bratislavy je vedená po druhej strane a zúžená do jediného pruhu. Opravu plánujú robiť takmer 3 mesiace.

„Myslím si, že štátna Národná diaľničná spoločnosť sa k oprave mosta postavila veľmi nezodpovedne a takéto dopravné riešenie spôsobuje niekoľkohodinové zápchy,“ hovorí predseda Výboru pre hospodárske záležitosti Národnej rady Peter Kremský.

Podľa neho diaľnica D2 nie je len taký obyčajný vjazd do Bratislavy. Je to tranzitná diaľnica z Nemecka a Česka smerom na západné Slovensko, ale aj do Maďarska, Rumunska a na Balkán. Navyše začali túto opravu ešte pred koncom školského roka.

Peter Kremský preto zvolal na zajtra do parlamentu mimoriadne rokovanie hospodárskeho výboru, na ktoré je pozvaný minister dopravy Andrej Doležal a predseda predstavenstva NDS Juraj Tlapa: „Budeme sa pýtať na riešenie tejto krízovej situácie. Napríklad prečo na zúženom úseku nenastavili aspoň variabilnú prevádzku, teda ráno dva pruhy do Bratislavy, poobede dva pruhy z Bratislavy?“

„Okrem toho, že situácia strpčuje život občanom, spôsobuje to veľké problémy aj priemyslu, napríklad dovozu súčiastok do Volkswagenu. Tisíce kamiónov, ktoré tadiaľ denne prechádzajú, idú krokom a s nimi aj množstvo áut, ktorými sa do Bratislavy vezú ľudia do školy, práce, či k lekárovi. O pár dní na tejto silno využívanej diaľnici pribudnú dovolenkári na ceste na Balkán, do Chorvátska, na Balaton,“ vysvetľuje P. Kremský.

Náš plán

Máme viac ako 900
riešení pre Slovensko!

Program